Indian Wells: Podsumowanie dnia (12.03)
« powrót | Data publikacji: 13-03-2026 11:23Noc z wtorku na środę polskiego czasu nie okazała się szczęśliwa dla „biało-czerwonych”. W czwartej rundzie prestiżowego turnieju na kortach Indian Wells przegrały obie siostry Radwańskie. Polskich kibiców zasmuciła przede wszystkim porażka Agnieszki.
O ile porażka Uli z utytułowaną Białorusinką Vicotorią Azarenką nie może nikogo dziwić, o tyle starsza z sióstr była faworytką starcia z Marią Kirilenko. Rozstawiona z nr 13. Rosjanka wykazała się większą odpornością psychiczną i w decydujących momentach była lepsza od naszej tenisistki.
Odpadnięcie z turnieju Agnieszki, było zdecydowanie największą niespodzianką na tym etapie kobiecych zmagań. Do najlepszej ósemki, poza Radwańską (nr 3.), awansowało pozostałe siedem najwyżej rozstawionych zawodniczek. Najwięcej problemów miała Samatha Stosur, która straciła seta z pogromczynią Any Ivanovic – Niemką Moną Barthel. Pozostałe faworytki wygrały w dwóch odsłonach.
Komplet wyników WTA:
Errani - Bartoli 6-3, 6-2
Sharapova - Arruabarrena-Vecino 7-5, 6-0
Kvitova - Zakopalova 6-2, 6-3
Kirilenko - A. Radwańska 6-1, 4-6, 7-5
Azarenka - U. Radwańska 6-3, 6-1
Stosur - Barthel 6-4, 2-6, 6-3
Kerber - Muguruza 6-4, 7-5
Woźniacka - Petrova 7-6(3), 6-3
Pary ćwierćfinałowe:
Azarenka – Woźniacka
Kerber – Stosur
Kvitova - Kirilenko
Sharapova - Errani
Turniej panów wkroczył w fazę 1/8 finału. Większość faworytów minionego dnia awansowało do najlepszej szesnastki. Małe problemy miał Novak Djokovic, który był bliski przegrania pierwszej partii z utalentowanym Grigorem Dimitrovem. Bułgar przy stanie 5-2 jednak zupełnie się zaciął (przy 5-3 popełnił aż cztery podwójne błędy serwisowe!) i w dalszej części meczu był tłem dla doświadczonego rywala. Bez kłopotów ze swoim przeciwnikiem z Tajwanu uporał się za to inny wielki faworyt – Andy Murray.
Kibice w Indian Wells byli świadkami kilku bardzo interesujących potyczek. Najstarszy zawodnik ze światowej czołówki - Niemiec Tommy Haas, po ciężkim boju wyeliminował wyżej notowanego Hiszpana Nicolasa Almagro, a w pojedynku dwóch potężnie serwujących gigantów, Milos Raonic okazał się lepszy od Marina Cilica.
Bliski sprawienia dużej niespodzianki był Marinko Matosevic. Nierozstawiony Australijczyk o mały włos nie wyeliminował faworyta gospodarzy Sama Querrey’a. Ostatecznie, w trzech bardzo zaciętych setach, górą był Amerykanin. Znacznie gorzej zaprezentowała się turniejowa „szesnastka”, czyli Kei Nishikori. Utalentowany Japończyk dostał srogą lekcję od doświadczonego i solidnego gracza z Argentyny – Carlosa Berlocq’a.
Stawkę szesnastu najlepszych graczy imprezy w Indian Wells uzupełnili znakomici gracze z TOP 10 światowego rankingu – Jo-Wilfried Tsonga i Juan Martin Del Potro. Francuz pokonał doświadczonego Amerykanina Mardy’ego Fisha, a Argentyńczyk był lepszy od Niemca Bjorna Phau.
Komplet wyników ATP:
Tsonga - Fish 7-6(4), 7-6(0)
Raonic - Cilic 3-6, 6-4, 6-3
Querrey - Matosevic 7-6(5), 6-7(7), 7-5
Haas - Almagro 6-3, 6-7(2), 7-6(2)
Djokovic - Dimitrov 7-6(4), 6-1
Berlocq - Nishikori 6-2, 6-2
Del Potro - Phau 6-2, 7-5
Murray - Lu 6-3, 6-2
Pary 1/8 finału:
Djokovic – Querrey
Tsonga – Raonic
Murray – Berlocq
Del Potro – Haas
Berdych – Gasquet
Simon – Anderson
Nadal – Gulbis
Federer - Wawrinka
GŚ



