Roland Garros: Sensacyjna klęska Wawrinki

« powrót | Data publikacji: 26-05-2014 21:43

Stanislas Wawrinka już na 1. rundzie zakończył swoje zmagania w wielkoszlemowym French Open. Mistrz tegorocznego Australian Open przegrał wyraźnie z Guillermo Garcią-Lopezem.

Porażka Keia Nishikoriego z Martinem Klizanem zapewne zaskoczyła wielu kibiców białego sportu na całym świecie. Wydawało się, że będzie to jedyna niespodzienka drugiego dnia zmagań na kortach Rolanda Garrosa. Nikt nie mógł jednak przewidzieć, że Stanislas Wawrinka, mistrz tegorocznego Australian Open, przegra już w 1. rundzie z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem.

Stanislas Wawrinka przed rozpoczęciem rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa przekonywał, że jest w dobrej formie. Szybko sprowadził go na ziemię 41. tenisista globu Guiilermo Garcia-Lopez.

Hiszpan dobrą dyspozycję zasygnalizował już w secie otwarcia, dwukrotnie przełamując rozstawionego z trójką Szwajcara. Wawrinka odpowiedział tylko jednym breakiem i pierwszą partię tenisista z Półwyspu Iberyjskiego zapisał na swoim koncie. W drugiej odsłonie meczu lepszą końcówką popisał się Helwet, który uzyskał przewagę breaka w decydującym o losach seta momencie (7-5). Wydawało się, że po zwycięstwie w drugim secie Stan przypieczętuje awans w kolejnych partiach, lecz nic takiego się nie stało. Helwet zagrał fatalnie w dalszej części meczu, a wyczuwający wielką szansę na sprawienie niespodzianki Hiszpan zagrał koncertowo i w dwóch końcowych setach oddał Wawrince zaledwie dwa gemy (6-4 5-7 6-2 6-0).

W trwającym 143 minuty spotkaniu Garcia-Lopez wykorzystał osiem z dwunastu szans na przełamanie, a sam tylko trzykrotnie stracił własny serwis. Ponadto zanotował 75-procentową skuteczność piłek zwycięskich po pierwszym podaniu i udało mu się zdobyć 23 winnery. Wawrinka z kolei miał 37 piłek wygranych bezpośrednio, ale popełnił aż 62 niewymuszone błędy. Z 211 rozegranych punktów, 116 powędrowało na konto niżej notowanego Hiszpana.