Puchar Davisa: Zwycięstwo Berdycha, Czechy remisują z Serbią

« powrót | Data publikacji: 15-11-2013 21:00

Tomas Berdych nie miał większych problemów z młodym Serbem Dusanem Lajovicem i po trzech szybkich setach zdobył pierwszy punkt dla swojej reprezentacji (6-3 6-4 6-3). Po dzisiejszym dniu finałowego starcia w Pucharze Davisa Czechy remisują z Serbią 1-1.

Po pierwszym spotkaniu, w którym Novak Djokovic wygrał z Radkiem Stepankiem 7-5 6-1 6-4, na korcie pojawili się Tomas Berdych i Dusan Lajovic, który zastępuje kontuzjowanego Janko Tipsarevica. 23-letni tenisista urodzony w Belgradzie zajmuje obecnie odległe 117. miejsce w rankingu ATP, a jego najlepszym wielkoszlemowym osiągnięciem jest trzecia runda kwalifikacji do tegorocznego Rolanda Garrosa.

Początek dzisiejszego starcia był bardzo wyrównany, a obaj tenisiści nie mieli większych problemów z wygrywaniem własnych serwisów (3-3). W siódmym gemie pojawił się pierwszy break-point dla reprezentanta Czech i od razu został zamieniony na przełamanie (5-3). Berdych nie miał kłopotów z zamknięciem premierowej odsłony i po 35 minutach wygrał 6-3.

W drugim secie również oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. Berdych w piątym gemie wypracował sobie dwie break-pointowe okazje i po kończącym zagraniu do narożnika odebrał serwis Lajovicovi (3-2). Czech nie pozwolił rywalowi na ugranie więcej niż jednej piłki przy swoich kolejnych zagrywkach i po 74 minutach wygrał drugą odsłonę 6-4.

Berdych już na początku trzeciej partii doprowadził do stanu 40:15 przy podaniu młodego Serba i za drugą okazją odebrał mu serwis (1-0). Czech konsekwentnie rozgrywał własne serwisy i przy jego zagrywce ani razu nie pojawił się nawet stan równowagi (5-3). Lajovic miał aż cztery szanse na wygranie czwartego gema, jednak jeszcze raz pozwolił się przełamać i po prawie 120 minutach gry Berdych zdobył pierwszy punkt dla swojej reprezentacji (6-3 6-4 6-3).

W sobotę na korcie zobaczymy pary deblowe. Czechy reprezentować będą Jan Hajek i Lucas Rosol, natomiast Serbię Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjic. W niedzielę ponownie wystąpią singliści. Novak Djokovic skrzyżuje rakietę z Tomasem Berdychem, a Dusan Lajovic z Radkiem Stepankiem.