Murray gotowy na trawę
« powrót | Data publikacji: 01-07-2025 14:34Niekwestionowany lider brytyjskiego tenisa – Andy Murray (ATP 4) – wyznał, że nie ma już problemów z kontuzją pleców, jaka dała mu się we znaki podczas zakończonego Rolanda Garrosa. Szkot odpadł w ćwierćfinale zawodów na paryskiej mączce, przegrywając z Davidem Ferrerem (ATP 5).
Światowa „czwórka” zapewnia, że jest w pełni gotowa na sezon na trawie. W tym tygodniu Murray weźmie udział w imprezie rozgrywanej w londyńskim Queen’s Clubie.
- Z moimi plecami jest już zdecydowanie lepiej. Trenowałem przez kilka ostatnich dni na kortach trawiastych. Nie ukrywam, że ta nawierzchnia bardziej mi odpowiada i jest dla mnie zdecydowanie mniej wymagająca.
- Na mączce wymiany często składają się z kilkunastu odbić, co powoduje, że mecz staje się dłuższy. Trawa jest trochę inna i mam nadzieję, że na tej nawierzchni pójdzie mi zdecydowanie lepiej – zakończył Andy.
AZ / setanta.com



