Jak pokonać siostry Williams w jedno popołudnie?

« powrót | Data publikacji: 22-02-2013 19:57

Niemiecki tenisista, Karsten Braasch dokonał tego w 1998 roku. Australian Open trwał w najlepsze, zaś młodziutkie siostry Williams obserwowały zajęcia z udziałem tenisistów. Na podstawie tego, co zobaczyły, doszły do wyjątkowo pochopnych wniosków. Pewne siebie Amerykanki zadeklarowały, że są w stanie ograć każdego zawodnika z poza czołowej 200 rankingu ATP. I tak się to właśnie zaczęło.

 

Poniższy artykuł jest przełożeniem osobistych wrażeń z tamtych dni niemieckiego tenisisty. Tenisisty, który w świecie białego sportu zasłynął przede wszystkim tym, iż nie ukrywał swojego zamiłowania do papierosów. Jak sam deklarował, nawet w okresach przygotowawczych palił 15 papierosów dziennie. Co poniektórzy mogą kojarzyć go również z kilkudniowym zarostem i charakterystycznymi okularami.

 

Byłem wówczas 203. tenisistą świata, toteż mój menadżer wspomniał o możliwości rozegrania tak interesującej rywalizacji, przekonując, że jestem idealnym kandydatem. Nie zastanawiałem się długo i przystałem jego namowom.

 

Jeżeli mógłbym doradzić komuś, kto kiedykolwiek mógłby znaleźć się w takiej sytuacji, musi on wykazać się wielką cierpliwością. Nie od dziś wiadomo było, iż siostry Williams należą do grona niezwykle zajętych tenisistek, zaś zaplanowane przez nas spotkanie przekładane było kilka razy.

 

Przygotowania mają tu kluczowe znaczenie. Pamiętam, że nie przywiązywałem do tego spotkania wielkiej uwagi. Branie go na serio nie miało sensu. Mój trening przed meczem koncentrował się wokół porannej parti golfa i kilku napojach typu shandy (piwo-lemoniada przyp. red. w sam raz na piątkowy lub sobotni wieczór ;) ) W końcu wyszedłem na kort i byłem wyjątkowo zrelaksowany.

 

Mój pierwszy mezc tamtego dnia rozegrałem z Sereną. Miał to być jednosetowy pojedynek. I tu przychodzi na myśl kolejna wskazówka: postaraj się, aby spotkanie rozegrane zostało w cichym i spokojnym miejscu, gdzie media i tłumy fanów nie będą mogły zaważyć o losach rywalizacji. W moim przypadku był to chyba kort nr 17 w Melbourne Park. Czułem się wówczas tak pewnie, że nawet nie przeprowadziłem wskazanej rozgrzewki, lecz mimo tego rozpoczełem spotkanie od prowadzenie 5-0.

 

W tym momencie w boksie Sereny pojawiła się siostra, która właśnie skończyła udzielać wywiadów po ćwierćfinałowej porażce w Australian Open. Mecz z młodszą z sióstr zakończył się rezultatem 6-1 i serdecznym uściskiem ręki. Później na kort wyszła Venus, która nie zdziałała tego dnia wiele więcej, przegrywając 2-6 w bardzo podobnych okolicznościach.

 

Obie siostry mają fantastyczne umiejętności i odbijają piłkę bardzo solidnie, jednak wśród mężczyzn panują na korcie zdecydowanie inne zasady. Serena i Venus nie umiały poradzić sobie z rotacją, którą nadawałem piłce, gdyż nie spotykają się z takimi zagraniami na codzień. Kolejna różnica uwydatnia się w poruszaniu. Siostry kierowały większość piłek w narożniki boiska i w okolicznościach rozgrywek WTA byłyby to zagrania kończące, lecz w moim przypadku nie sprawiały one większych problemów.

 

Mimo całej otoczki ani ja ani, obie tenisistki nie brały tej konfrontacji na poważnie. Była to jednak świetna zabawa.

 

Po meczu siostry zweryfikowały swoje przekonania i na łamach prasy deklarowały, że tym razem mogą zmierzyć się z zawodnikiem z okolic 350. miejsca rankingu ATP. Sam deklarowałem chęć odpuszczenia kilku turniejów by tylko po raz kolejny podjąć wyzwania, jednak do rewanżu nie doszło.

 

Gdy natomiast spotkałem Venus w Paryżu podczas Roland Garros, powiedziała: "Pamiętaj, że wydarzenia z Australii nigdy nie miały miejsca!"

 

Niedziela, 2 września 2001

Observator Sport Monthly

 

BC

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X