Federer: Martwię się o Nadala

« powrót | Data publikacji: 18-08-2012 13:29

Roger Federer wyraził swój niepokój o Rafaela Nadala, który niedawno publicznie ogłosił, że wycofuje się z udziału w turnieju US Open. Inni tenisiści także martwią się o swojego kolegę z kortu.

 

Obawy te dotyczą głównie formy Nadala, która może znacząco spaść po tak długiej nieobecności na najważniejszych wydarzeniach z dziedziny tenisa – światowa „trójka” była zmuszona do rezygnacji z Igrzysk Olimpijskich, a także dwóch turniejów rangi Master Series – Toronto oraz Cincinnati. Ze względu na kontuzję kolana i późniejsze problemy ze ścięgnem, hiszpański tenisista nie jest jeszcze gotowy na udział w nadchodzącym turnieju.

 

- Nie jestem zaskoczony rezygnacją Rafy. Pisałem do niego w tej sprawie i odpowiedział mi, że sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Ta okoliczność nie wpłynie pozytywnie na światowy tenis, nie mam co do tego żadnych wątpliwości – wyznał Federer.

 

- Bardzo chciałbym móc z nim zagrać. Zostało kilka dni do turnieju i można by było mieć jeszcze nadzieję na to, że uda mu się pozbierać. Jeśli jednak ogłosił swoją rezygnację na tak długi czas przed rozpoczęciem US Open, to musi to być coś poważnego. To jest trochę niepokojące. Oczywiście wszyscy już debatują nad tym, czy zdoła jeszcze wrócić na korty w tym roku. Myślę, że jeśli spojrzeć na to z szerszej perspektywy, to jest to bardzo słuszna decyzja, chociaż z pewnością dość przygnębiająca dla całego świata tenisowego.

 

Nie tylko Federer martwi się o swojego hiszpańskiego kolegę. Novak Djokovic oraz Andy Murray także wypowiadają się w tej kwestii w podobnym tonie.

 

- Nadal jest świetnym zawodnikiem, znam go bardzo dobrze, także poza kortem. Jestem pewien, że jeśli tylko byłby w stanie – to wystąpiłby na US Open. Życzę my szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział Djokovic.

 

Murray, który niedawno sam zmagał się z kontuzją kolana, również postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie.

 

- Jestem równie rozczarowany z tego powodu, to z pewnością dla niego trudne. Miał już problemy z kolanami w przeszłości. Mam nadzieję, że wypocznie, nie wróci wcześniej niż to możliwe i wyzdrowieje – a wszystko po to, aby mógł zaprezentować swój najlepszy tenis – dodał Murray.

 

Przypomnijmy tylko, że w zeszłorocznej edycji US Open, Hiszpanowi udało się dotrzeć aż do finału.

 

AP

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X