Birmingham: Ivanovic pewnym krokiem w finale

« powrót | Data publikacji: 14-06-2014 19:18

Ana Ivanovic wydaje się być poza konkurencją w turnieju Aegon Classic, który rozgrywany jest na kortach trawiastych w Birminhgam. Najwyżej rozstawiona tenisistka awansowała do finału bez straty seta.

Serbka w tym sezonie wygrała już dwie imprezy rangi WTA. W rozpoczynającym kobiece rozgrywki turnieju w Auckland pokonała w finale Amerykankę Venus Williams, natomiast na początku kwietnia w Monterrey okazała się lepsza od swojej rodaczki, Jovany Jaksic. Ponadto 13. zawodniczka kobiecego zestawienia osiągnęła ćwierćfinał wielkoszlemowego Australian Open, pokonując po drodze Serenę Williams, oraz finał w Stuttgarcie, w którym po trzech setach przegrała z Marią Szarapową.

Na kortach w Birmingham Ivanovic została rozstawiona z najwyższym numerkiem, bowiem oprócz niej nie zawitała tam ani jedna tenisistka z top 15. Serbka ekspresowo awansowała do finału, nie tracąc po drodze ani jednego seta.

- Cieszę się, że jestem tutaj - powiedziała Ana. To świetne przygotowanie przed zbliżającym się Wimbledonem. Jestem zadowolona z tego, że mogę rozegrać tak wiele spotkań na trawie.

W finale imprezy Ana spotka się z Barborą Zachlavovą Strycovą, która zajmuje obecnie 62. miejsce w kobiecym zestawieniu. W drodze do finału Czeszka pokonała m.in. Lucie Safarovą, Kirsten Flipkens i Casey Dellacqua.

Wcześniej w swojej karierze Barbora zaprezentowała się w trzech finałach WTA i zdobyła jeden tytuł. W 2011 roku w kanadyjskim Quebecu pokonała Marinę Erakovic. W tym sezonie najlepszym osiągnięciem czeskiej zawodniczki był ćwierćfinał w Shenzhen.