AO: Awans Piter, Linette nie dała rady

« powrót | Data publikacji: 10-01-2014 07:00

Katarzyna Piter awansowała do decydującej rundy eliminacji Australian Open. Poznanianka w dwóch setach pokonała w piątek Japonkę Yurikę Semę. Po porażce z Lucie Hradecką z dalszej rywalizacji odpadła Magda Linette.

Coraz bliżej awansu do turnieju głównego Australian Open 2014 jest Katarzyna Piter. Tenisistka z Wielkopolski odniosła dzisiaj drugie zwycięstwo w trzystopniowych eliminacjach i w sobotę powalczy o występ w drabince głównej wielkoszlemowej imprezy. Piter w Melbourne nie straciła jeszcze seta. Po wczorajszym zwycięstwie nad Czeszką Evą Birnerovą, nasza reprezentantka okazała się lepsza od Japonki Yuriki Semy. Wiktoria nad singlistką z Kraju Kwitnącej Wiśni wymagała od naszej singlistki jednak sporo wysiłku. O losach pierwszego seta rozstrzygnął tie break, w którym więcej szczęścia miała rozstawiona z numerem 5. Piter. Polka wygrała dodatkowego seta do czterech i objęła prowadzenie w meczu. W pierwszej odsłonie tenisistki zanotowały po dwa breaki na swoim koncie. Więcej szans na przełamanie miała poznanianka, gdyż z 9 takich szans wykorzystała tylko dwie. Druga partia zaczęła się zdecydowanie lepiej dla Semy. Notowana na 208. miejscu w rankingu WTA Japonka już na początku seta popisała się skutecznym breakiem i wyszła na prowadzenie 3-0. Polka nie tylko zniwelowała jednak stratę, ale była bardziej precyzyjna w końcowej części meczu i ostatecznie wygrała drugą część spotkania 6-4 i w konsekwencji cały mecz 2-0. Warto odnotować, że w 2. secie doszło aż do 7 przełamań (4 do 3 na korzyść Piter). W finale eliminacji trzecia rakieta naszego kraju spotka się ze zwyciężczynią meczu Paula Kania-Claire Feuerstein.

Z dalszej rywalizacji w tegorocznej edycji Australian Open odpadła niestety Magda Linette. Polska tenisistka nie sprostała w piątek dwukrotnej zwyciężczyni imprez wielkoszlemowych w grze podwójnej, Lucie Hradeckiej. Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa czeskiej tenisistki, bowiem już w 2. gemie reprezentantka Polski zanotowała breaka. Doświadczona Hradecka nie zamierzala jednak odpuścić i błyskawicznie wróciła do gry, odrabiając stratę przełamania. Po chwili zawodniczka naszych południowych sąsiadów dołożyła kolejnego breaka i uzyskanej przewagi nie oddała już do końca partii. O losach drugiego seta zadecydował 9. gem, w którym własnego serwisu nie zdołała utrzymać poznanianka. Przy stanie 5-4 i własnym serwisie, utytułowana Czeszka nie miała już żadnych problemów z zamknięciem meczu i jutro powalczy o drabinkę główną Australian Open. Kolejną rywalką Hradeckiej będzie jej rodaczka Renata Voracova.