WTA Miami: Pokaz siły Azarenki. Agnieszka poza turniejem

« powrót | Data publikacji: 26-03-2018 23:31

Agnieszka Radwańska ugrała tylko cztery gemy w meczu 4. rundy turnieju Miami Open przeciwko Viktorii Azarence. Białorusinka triumfowała 6-2 6-2.

 

Do tej pory Polka i Białorusinka na korcie spotkały się aż 17 razy. 12 meczów na swoją korzyść rozstrzygnęła Azarenka, ale dwie ostatnie konfrontacje należały do Agnieszki.

 

Dziś Viktoria imponująco rozpoczęła spotkanie. Szybko uzyskała przewagę i objęła prowadzenie 3-0. Powracająca do gry po urlopie macierzyńskim tenisistka czuła się na korcie swobodnie i dobiegała do każdej piłki. Pewny smecz dał prowadzenie Viktorii 4-1. W szóstej rozgrywce Radwańska prowadziła już 40-0, ale przegrała pięć punktów z rzędu i to Azarenka objęła prowadzenie 5-1. Ostatecznie partię otwarcia wygrała 6-2, po tym jak krakowianka forhend wrzuciła w środek w siatki (6-2).

 

Vika ani myślała zwalniać tempa. Grała bardzo blisko lini, rozrzucała Polkę po korcie przez co ta była bezradna wobec kończących piłek Białorusinki. W grę Azarenki wdarło się trochę dekoncentracji co Agnieszka wykorzystała i odrobiła stratę podania, ale nie utrzymała swojego podania i znów Białorusinka odskoczyła na przewagę dwóch gemów (3-1). Podwójny błąd serwisowy Polki dał Azarence trzy piłki meczowe. Wykorzystała już pierwsza, kończąc spotkanie udanym smeczem.

 

Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Karolina Pliskova.

 

MK

źródło:inf.własna.fot.www.zimbio.com

Zobacz również:

Wasze komentarze:

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X