WTA Miami: Agnieszka lepsza od Van Uytvanck

« powrót | Data publikacji: 22-03-2018 16:43

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach Alison Van Uytvanck (6-3 7-6(4)) i awansowała do 3. rundy imprezy w Miami. Treaz zagrać może z Simoną Halep.

Krakowianka do tej pory z Belgijką rywalizowała trzykrotnie, a ostani raz w zeszłym roku podczas Roland Garrosa. Wszystkie trzy konforntacje należały do Agnieszki, która straciła do tej pory tylko jednego seta.

Dzisiejsze spotkanie nieco lepiej rozpoczęła Van Uytvanck, która już w drugim gemie miała okazję, by przełamać Polkę. Agnieszka jednak się wybroniła i dalej toczyła się walka gem za gem. Pierwszy break należał do Radwańskiej. Isia wykorzystała czwartą szansę na przełamanie. Alison popełniła podwójny błąd serwisowy i turniejowa trzydziestka odskoczyła 3-2. Długo z prowadzenia się nie cieszyła, bo autowy skrót znów zaowocował remisem. Końcówka zdecydowanie należała do Radwańskiej, która wygrała trzy kolejne gemy i mogła cieszyć się zwycięstwa 6-3 w premierowej partii.

Była wiceliderka rankingu poszła za ciosem i w drugim secie odskoczyla na 2-0. Van Uytvanck niespodziewanie odrobiła stratę podania, posyłając wygrywający forhend w samą linię boczną (2-1), a nawet wyszła na 3-2 i serowała. Wtedy go głosu znów doszła Isia, która po zagraniu w samą linię prowadziła już 5-3. Ostatecznie doszło do tie-breaka w drugim secie. Na szczęście Polka rozstrzygnęła go na swoją korzyść, zwyciężając 7-4.

Kolejną rywalką Agnieszki będzie Simona Halep lub Oceane Dodin.