WTA Miami: Agnieszka wygrywa z Halep i zagra w 4. rundzie

« powrót | Data publikacji: 24-03-2018 19:01

Agnieszka Radwańska pokonała Simoną Halep w trzech setach (3-6 6-2 6-3) i awansowała do 4. rundy turnieju rangi Premier Mandatory na kortach twardycb w Miami.

Polka i Rumunka do tej pory mierzyły się ze sobą dziesięć razy i każda z nich wygrała pięć spotkań. Ostatnia rywalizacja należała do Simony, która triumfowała w ćwierćfinale w Cincinnati w 2016 roku, zwyciężając 7-5 6-1.

Dziś już na samym początku liderka rankingu zaznaczyła swoją przewagę. Błyskawicznie odskoczyła na 2-0 po świetnym smeczu. Radwańska od razu odrobiła stratę breaka, ale znów nie utrzymała podania i po forhendzie w siatkę, to znówu Simona miała na swoim koncie przewagę breaka (3-1). Potwierdziła to wygranym serwisem i było już 4-1. Serwis nie odgrywał dużej roli w pierwszej partii. Krakowianka doprowadziła do stanu 3-4 i podawała, jednak znów go nie wykorzystała szansy i Halep serwowała na seta (5-3). Świetne podanie Rumunki zakończyła premierową odsłonę (6-3).

Polka bardzo dobrze weszła w drugiego seta. W trzech gemach straciła razem dwa punkty i prowadziła 3-0 po autowym returnie Halep. Agnieszka poszła za ciosem i serwowała na 5-0, ale nie wykorzystała okazji. Ostatecznie jednak wygrała drugiego seta 6-2 za sprawą nieudanego skrótu Simony.

Poirytowana Simona decydującą partię rozpoczęła od przełamania bez straty punktu, a po chwili podwyższyła na 2-0. Isia błyskawicznie odrobiła stratę i wyszła na 3-2. W szóstym gemie miała nawet szansę na przełamanie, ale Halep się wybroniła (3-3). Agnieszka wykorzystała kolejnego breaka i odskoczyła na 5-3. Po chwili skończyła pierwszą piłkę meczową i mogła cieszyć się z awandu do 4. rundy Miami Open.