Winston-Salem: Janowicz za burtą

« powrót | Data publikacji: 27-08-2015 00:53

Jerzy Janowicz nie zdołał powtórzyć sukcesu z przed roku. Przypomnijmy, że Polak w ubiegłym sezonie zagrał w finale turnieju Winston-Salem Open, kiedy to przegrał z Lukasem Rosolem. Tym razem okazał się lepszy od Czecha, ale w spotkaniu w ramach I rundy. W II fazie rozgrywek okazał się gorszy od Kevina Andersona.

 

Tak jak można było się spodziewać przed rozpoczęciem spotkania, obaj panowie nastawieni byli przede wszystkim na serwis i to wychodziło im najlepiej. Janowicz co prawda dwukrotnie musiał bronić się przed przełamaniem już na początku, ale wybrnął z opresji. Później sam miał szansę na breaka, ale także ją zmarnował. Reprezentant RPA nie sfinalizował jeszcze dwóch szans na przełamanie i zakończnie całego seta przy stanie 5-4 i o losach partii decydował tie-break. W nim jednak łodzianin się nie popisał i po kilku błędach przegrał bez walki do 2.

 

W drugiej odsłonie znów kluczowy był serwis. Najpierw Janowicz pewnie wygrał swoje podanie i później dobrze spisał się w gemie serwisowym Andersona. Nie zdołał jednak postawić kropki nad i przy dwóch próbach. To zemściło się w piątym gemie, który padł łupem 15. tenisisty globu. Jak się okazało był to kluczowy moment, a Anderson nie oddał przewagi do końca, wygrywając całe spotkanie 7-6 (2), 6-4.

 

Polak po spadku na 61. pozycję w rankingu ATP, może jednak liczyć na małe odbicie, gdyż 150 punktów za ubiegłoroczny finał odjęto już w miniony poniedziałek.

 

BC

źródło: własne / foto: zimbio.com

Zobacz również:

Wasze komentarze:

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X