Wiedeń: Ćwierćfinał nie dla Janowicza

« powrót | Data publikacji: 22-10-2015 16:14

Jerzy Janowicz pożegnał się z rywalizacją w turnieju rangi ATP World Tour 250 w Wiedniu. Polak po zaciętej walce musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Amerykanina, Steve Johnsona. O losach meczu zadecydował moment dekocentracji w trzecim secie. Mecz zakończył się wynikiem 4-6, 7-6 (7), 4-6.

Jerzy Janowicz od początku miał spore problemy przede wszystkim ze zdobywaniem punktów przy podaniu Amerykanina. Tego można się jednak było spodziewać, gdyż obaj panowie swoją grę opierają przede wszystkim na mocnym serwisie. Polak musiał bronić break pointa jednak już w drugim gemie. Jeszcze więcej problemów polski tenisista miał w szóstej partii, jednak i tym razem wybronił trzy piłki na przełamanie. Chwilę później to łodzianin zmarnował dwa break pointy. Gdy wydawało się, że do rozstrzygniecia konieczny będzie tie-break, Johnson w końcu przełamał Janowicza i zapewnił sobie wygraną 6-4.

W drugim secie długo na korcie nie działo się praktycznie nic. Obaj zawodnicy bardzo pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe, a jako pierwszy kryzys dopadł Janowicza. Polak w ósmym gemie aż trzykrotnie bronił się przed przełamaniem. Ostatecznie jednak udało mu się wyjść z opresji i o losach seta decydowała rozgrywka tie-breakowa. W tej o krok od zwycięstwa był wyżej notowany Amerykanin, ale ostatecznie lepszy okazał się Jurek. Johnson serwował bezblędnie, aż do stanu 6-3. Później zmarnował aż cztery piłki meczowe i rywalizacja rozpoczęła się od początku.

Heroiczna walka w końcówce drugiego seta zdekoncentrowała jednak Janowicza, który po powrocie na kort, przegrał swój serwis już przy pierwszej okazji. To w zasadzie rozstrzygnęło o losach całej rywalizacji, jako że Steve Johnson do końca spotkania stracił już tylko pięć punktów przy własnym podaniu.

źródło: wlasne / foto: zimbio.com