US Open: Słaby Janowicz odpadł w I rundzie

« powrót | Data publikacji: 01-09-2015 02:15

Jerzy Janowicz zdecydowanie rozczarował kibiców w I rundzie US Open. Najlepszy polski tenisista po niezłych występach w Cincinnati i Winston-Salem zdecydowanie nie popisał się w starciu z Pablo Carreno Bustą w pierwszym dniu wielkoszlemowej rywalizacji.

Początek w wykonaniu obu panów był spokojny. Zarówno jeden jak i drugi skupili się przede wszystkim na swoim podaniu i w kilku otwierających gemach nie było mowy o przełamaniu. Decydujący cios zadał jednak Hiszpan. Carreno-Busta wykorzystał kilka błędów Polaka i odebrał serwis naszemu reprezentantowi. Chwilę później było już po pierwszym secie.

Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego poszedł za ciosem i już w otwierającym gemie drugiego seta przełamał Jurka. Janowicz wyraźnie zmagał się z kryzysem, nie potrafił narzucić swoich warunków gry. To jednak udało się przy stanie 1-3. Wówczas Jurek wygrał trzy kolejne gemy. Do końca partii serwował już bez zarzutów, a do tego dołożył kolejnego breaka w 10. odsłonie i wyrównał stan spotkania.

Fatalne decyzje na początku trzeciego seta były brzemienne w skutkach. Jurek już w pierwszym gemie oddał serwis rywalowi i długimi momentami był bezradny przy podaniu przeciwnika. Carreno-Busta natomiast dołożył kolejnego breaka przy stanie 4-2 i po chwili mimo problemów ponownie objął prowadzenie w całym spotkaniu.

W czwartej odsłonie znów obaj panowie koncentrowali się przede wszystkim na własnym podaniu. Chwilę nieuwagi Polaka wykorzystał jednak Hiszpan i rywalizacja była już praktycznie rozstrzygnięta. Janowicz obronił co prawda dwie piłki meczowe przy swoim podaniu, ale kolejnej szansy Carreno-Busta już nie zmarnował i to właśnie on zmierzy się w kolejnej rundzie ze swoim rodakiem, Roberto Bautistą-Agutem.

Jerzy Janowicz zachował co prawda 61. pozycję w najnowszym notowaniu ATP, ale już wiadomo, że w kolejnym zestawieniu czeka go kolejny spadek. Polak w ubiegłym roku zagrał w II rundzie wielkoszlemowego US Open.

źródło: własne / foto: zimbio.com