St. Petersburg: Janowicz przegrał z młodym Francuzem

« powrót | Data publikacji: 24-09-2015 14:12

Jerzy Janowicz odpadł z turnieju rangi ATP World Tour 250 w rosyjskim Sankt Petersburgu. Polak po zaciętym meczu musiał uznać wyższość młodego i utalentowanego Francuza, Lucasa Pouille, który z każdym miesiącem pnie się w światowej hierarchii. Pouille, który charakteryzuje się agresywnym i mocnym podejściem do gry ostatecznie ograł naszego najlepszego zawodnika 7-6 (8), 7-6 (1).

 

Samo spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Obaj panowie mocno serwowali i przede wszystkim koncetrowali się właśnie na utrzymaniu własnego podania. Mimo kilku szans na przełamanie z obu stron decydujący okazał się tie-break. Janowicz nie wykorzystał piłki setowej w dwunastym gemie przy podaniu Francuza. Trzy kolejne szanse Polak miał już w samej dodatkowej rozgrywce, z czego dwie przy własnym podaniu. Ostatecznie Janowicz przegrał do 8.

 

Druga odsłona widowiska miała podobny przebieg. Sześć pierwszych gemów to szybko wygrane partie przez podających. W siódmym aż trzy break pointy zmarnował Jurek. Polak dopiął swego chwilę później zdobywając pierwszego breaka tego popołudnia. Lucas Pouille odpowiedział jednak natychmiastowo i szybko znów zrobił się remis, który utrzymał się do końca i także i tym razem niezbędny był tie-break, który rozpoczął się fatalnie. Janowicz dwukrotnie przegrał podanie i szybko zrobiło się 0:5. Jurek przegrał ostatecznie zdobywając tylko jeden punkt.

 

Po wygranej w I rundzie z Benoit Paire liczyliśmy, że Jerzy powalczy o awans do ćwierćfinału imprezy rangi ATP World Tour 250 w Sankt Petersburgu, ale niestety znowu musimy obejść się smakiem. Polak straci w najnowszym notowaniu kilka punktów, jako że bronił oczek za 1/4 finału z ubiegłego roku w Met, kiedy to przegrał z Gaelem Monfilsem.

 

BC

źródło: własne / foto: zimbio.com

Zobacz również:

Wasze komentarze:

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X