Puchar Davisa: Historyczny sukces Polaków! Mamy Grupę Światową!

« powrót | Data publikacji: 20-09-2015 18:23

Niezwykle zakończyła się rywalizacja Polaków w tegorocznym Pucharze Davisa. Nasi reprezentanci pokonali w ten weekend Słowaków w barażach i w przszłym sezonie będą po raz pierwszy w historii grali w Grupie Światowej. Wszystko to za sprawą Michała Przysiężnego, który w niedzielę przypieczętował awans naszych zawodników po zwycięstwie z Norbertem Gombosem.

 

Zacznijmy jednak od początku. Polacy przystępowali do niedzielnych zmagań z prowadzeniem 2-1 po świetnym występie debla Marcin Matkowski i Łukasz Kubot. W piątek singlowy pojedynek wygrał Jerzy Janowicz. W niedzielę łodzianin nie był już jednak tak skuteczny i niestety gładko przegrał z liderem słowackiej kadry, Martinem Klizanem.

 

Jurek rozpoczął mecz od szans na przełamanie, ale jak się później okazało szybko oddał inicjatywę i stracił podanie po raz pierwszy. Od tego momentu Klizan był pewniejszy, skuteczniejszy i bardziej regularny od naszego najlepszego tenisisty. Słowak wygrał zasłużenie 6-3, 7-6 (4), 6-3.

 

O losach rywalizacji decydował więc mecz numer pięć. W nim Michał Przysiężny walczył z odstającym od swojego reprezentacyjnego kolegi, Norbertem Gombosem. 121. w rankingu tenisista jest co prawda wyżej notowany od głogowianina, ale to Ołowej był tego dnia jak profesor.

 

Michał wykorzystał atut szybkiej nawierzchni i niewątpliwe ważne było też wsparcie gdyńskiej publiczności, która wpadła w euforię po ostatniej akcji trzysetowego pojedynku. Przysiężny w każdej partii był lepszy od swojego rywala o jedno przełamanie. Co ważne, Polak świetni radził sobie ze swoim serwisem i nie pozwalał rozwinąć skrzydeł 25-letniemu rywalowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-3, 6-4, 6-4.

 

Tak jak już wspomnieliśmy, Polacy po raz pierwszy w historii awansowali do Grupy Światowej i w przyszłym roku przyjdzie im się zmierzyć z najlepszymi drużynami na świecie. Dziś świętujemy, ale pewne jest, że aby utrzymać się w elicie będziemy musieli wznieść się na wyżyny, tak jak to zrobiliśmy w tym meczu.

 

BC

źródło: wlasne / foto: zimbio.com

Zobacz również:

Wasze komentarze:

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X