Puchar Davisa: Bez niespodzianek w polskiej kadrze

« powrót | Data publikacji: 08-09-2015 18:31

Zgodnie z regulaminem Pucharu Davisa, 10 dni przed rozpoczęciem meczu kapitanowie odkryli karty. W talii Radosława Szymanika cztery obyło się bez większych niespodzianek. O sile naszej narodowej reprezentacji będą stanowili Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny, Marcin Matkowski i Łukasz Kubot. Ten sam skład pokonał w lipcu drużynę ukraińską.

 

Polacy w barażach o prawo awansu do Grupy Światowej Pucharu Davisa zmierzą się z drużyną słoweńską, w której powołania także były przewidywalne. Miloslav Meczirz postawił na Martina Klizana, Norberta Gombosa, Andreja Martina i Igora Zelenaya. To zestawienie może się jednak jeszcze zmienić, bowiem w Gdyni pojawi się jeszcze Lucas Lacko.

 

O ostatecznym kształcie słoweńskiej drużyny narodowej Miloslav Meczirz zadecyduje po przyszłotygodniowej konferencji prasowej, na której odbędzie się losowanie kolejności spotkań. To w czwartek. Pierwsze mecze singlowe już w piątek.

 

Polacy stają przed szansą historycznego awansu do Grupy Światowej Davis Cup. Jeszcze nigdy w historii nie należeliśmy do elity męskiego tenisa, dlatego też władze Polskiego Związku Tenisowego liczą, że i kibice nie zawiodą w dniach 18-20 września.

 

BC

źródło: pzt / foto: zimbio.com

Zobacz również:

Wasze komentarze:

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X