Orleans: Janowicz już w półfinale

« powrót | Data publikacji: 02-10-2015 17:51

Jerzy Janowicz po serii słabych występów i systematycznych spadkach w zestawieniu ATP postanowił spróbować swoich sił w Challengerze we francuskim Orleans. Polak pewnie awansował do półfinału wspomnianej imprezy pokonując Franko Skugora.

 

Janowicz był zdecydowanym faworytem piątkowego starcia i ze swojej roli wywiązał się w stu procentach. Polak, rozstawiony z numerem dwa kontrolował losy ze sklasyfikowanym na odległej 229. pozycji chorwackim tenisistą i wygrał zasłużenie.

 

Mimo iż obaj panowie nie mogą narzekać na warunki fizyczne, to tego dnia mieli duże problemy z wygrywaniem swoich gemów serwisowych. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie oglądaliśmy po trzy przełamania. W obu przypadkach o jednego breaka lepszy był jednak łodzianin, który wygrał ostatecznie 6-4, 6-4.

 

Jak do tej pory Polak nie mógł narzekać na klasę swoich rywali. W półfinale czeka go jednak nieco bardziej wymagająca przeprawa, gdyż jego rywalem będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Ilją Marczenko i Paul Henri Mathieu.

 

BC

źródło: własne / foto: zimbio.com

Zobacz również:

Wasze komentarze:

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X