Cincinnati: Janowicz zawiódł w końcówce

« powrót | Data publikacji: 20-08-2015 19:11

Jerzy Janowicz nie zagra w ćwierćfinale turnieju ATP Masters w Cincinnati. Polak po raz trzeci w karierze przegrał z Ukraińcem Ołeksandrem Dołgopołowem. Tym razem walczył jednak bardzo dzielnie, a losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce trzeciego seta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-6, 6-3, 4-6.

 

Dołgopołow jest co prawda niżej notowanym tenisistą, ale to zawodnik zza naszej wschodniej granicy był zdecydowanym faworytem tego starcia. Wszystko zaczęło się jednak tak jak w dwóch poprzednich spotkaniach z udzialem Jerzyka. Obaj panowie długo wygrywali swoje gemy serwisowe. Kryzysowy moment miał miejsce w ósmej partii. Wówczas Jerzy szybko przegrał trzy kolejne piłki i nie uratował się ze stanu 0:40, popełniając błąd przy trzecim break pointcie. Po chwili Dołgopołow wyserwował sobie całego seta.

 

Mocno podrażniony Janowicz wyszedł na drugiego seta z fantastycznym nastawieniem. Od początku grał jak natchniony i wygrał pięć kolejnych gemów, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł rywalowi. Dołgopołow odrobił co prawda stratę przełamania, ale nie było go już stać na kolejnego breaka i ostatecznie stan meczu został wyrównany.

 

Niezwykle emocjonujący był jednak trzeci, decydujący set. Jurek już w pierwszym gemie zmarnował dwa break pointy, co zemściło się chwilę później. Ukrainiec po przełamaniu w szóstym gemie, dołożył skuteczny serwis i wyszedł na prowadzenie 5-2. W kolejnej odsłonie Polak obronił dwie piłki meczowe przy własnym podaniu i co najważniejsze po chwili odpowiedział rebreakiem. Niestety łodzianin nie mial pomysłu na gema numer dziesięć, w którym popełnił kilka błędów i przegral całe spotkanie.

 

Janowicz powtórzył wynik sprzed roku i jego zdobycz punktowa nie ulegnie zmiany.

 

BC

źródło: własne / foto: zimbio.com

Zobacz również:

Wasze komentarze:

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X