Bazylea: Janowicz znów słabszy od Kohlschreibera

« powrót | Data publikacji: 27-10-2015 21:53

Philipp Kohlschreiber zdecydowanie nie jest ulubionym rywalem dla Jerzego Janowicza. Polak przegrał z Niemcem po raz trzeci z rzędu i odpadł z turnieju ATP World Tour 500 w Bazyelii. Po udanym występie w kwalifikacjach, łodzianin musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala, przegrywając 4-6, 6-3, 3-6.

Bardzo ciekawie było juz w secie otwarcia. Pierwszy szanse na przełamanie miał Polak. Janowicz zmarnował jednak dwie okazje. Po chwili niewykorzystane szanse zepściły się na Polaku i Jurek musiał odrabiać straty, co w kontekście atomowych serwisów Niemca jest zadaniem bardzo wymagającym. Janowicz swoich szans na przełamanie powrotne już nie miał, natomiast Kohlschreiber zmarnował jeszcze cztery break pointy w dziewiątym gemie. To nie przeszkodziło mu by zakończyć seta przy siódmej szansie.

Philipp zaczął drugą partię od mocnego uderzenia. Niemiec już w pierwszym gemie miał trzy break pointy. Przełamanie uzyskał jednak dopiero w gemie trzecim. Wówczas wydawało się, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. Nieoczekiwanie Polak zdołał jednak odrobić stratę i po bardzo zaciętym secie samemu po raz pierwszy wyjść na prowadzenie, które zapewniło mu wyrównanie w całym spotkaniu.

Trzeci set był jednak bez historii. Obaj panowie atomowymi serwisami zapewniali sobie wygrane gemy, a o losach partii zadecydował jeden break point. Niemiec objął prowadzenie w czwartym gemie i nie pozwolił już sobie na chwilę słabości.

źródło: własne / foto: zimbio.com