Zmienne szczęście polskich deblistów

« powrót | Data publikacji: 16-01-2013 11:54

Łukasz Kubot i jego francuski partner Jeremy Chardy awansowali do drugiej rundy gry podwójnej wielkoszlemowego czempionatu Australian Open. Na dobry początek zawodów, panowie poradzili sobie z, rozstawionymi z numerem piętnastym, Czechem Frantiskiem Cermakiem i Słowakiem Michalem Mertinakiem, którzy ulegli im przy wyniku 4-6 2-6. Nieco mniej szczęście miała natomiast Alija Rosolska. Polka i Tajka Tamarine Tanasugarn okazały się zbyt słabe na trzecią parę deblową zawodów – Rosjankę Marię Kirilenko i Amerykankę Lisę Raymond (2-6 6-1 4-6).

W trwającym 65 minut spotkaniu, Łukasz i Jeremy posłali na drugą stronę kortu trzy asy i popełnili pięć podwójnych błędów. Rzadziej niż ich rywale trafiali pierwszym serwisem (58%-65%), ale za to wygrali po nim... 31 z 32 piłek! Kubot i Chardy wykorzystali 3 z 5 break pointów, podczas gdy Cermak i Mertinak zmarnowali swoje wszystkie cztery możliwości. Polak i Francuz zgarnęli w sumie 60 ze 104 rozegranych punktów.

Kolejnymi przeciwnikami duetu polsko-francuskiego będą reprezentanci gospodarzy Matt Reid i Samuel Groth. W ewentualnej trzeciej rundzie Łukasz i Jeremy mają szansę na pojedynek z amerykańskimi braćmi Bobem i Mike'em Bryanami – najlepszą parą deblową świata.

Spotkanie Rosolskiej i Tanasugarn z Kirilenko i Raymond rozstrzygnięte zostało w trzech setach. Mecz zakończył się po 108 minutach walki. W trakcie całego spotkania śledzić można było zarówno lepsze, jak i gorsze momenty obu drużyn. Generalnie bitwę zaliczyć można do bardzo wyrównanych, choć niestety w kluczowym momencie trzeciego seta górą były Rosjanka i Amerykanka. Zarówno Alicja i Tamarine, jak i Maria i Lisa wykorzystały po trzy breakpointowe możliwości, przy czym Rosolska i Tanasugarn miały na to dziewięć sposobności, a ich przeciwniczki nie zaprzepaściły żadnej okazji na przełamanie.