Zmienne szczęście Polaków w paryskich eliminacjach

« powrót | Data publikacji: 27-10-2012 20:13

Dwaj najlepsi polscy tenisiści – Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz – wystartowali w eliminacjach Mastersa, rozpoczynającego się już w najbliższy poniedziałek na kortach paryskiej hali Bercy. Do drugiej rundy kwalifikacji awansował jednak tylko 21-letni łodzianin, który na dobry początek poradził sobie z Rosjaninem Dmitrijem Tursunowem (6-2  6-4).

Pierwsza partia pojedynku należała niemal w całości do Janowicza. Jerzyk przełamał tenisistę naszych wschodnich sąsiadów w trzecim i siódmym gemie, dzięki czemu wygrał pierwszego seta po zaledwie 23 minutach gry (6-2). Drugą część bitwy Tursunow rozpoczął od obrony break pointa (1-0). Przy rezultacie 1-1 oddał podanie Janowiczowi (1-2) i do końca meczu nie zdołał już odrobić tej straty (4-6).

O awans do głównej drabinki imprezy, Jerzy już jutro powalczy z reprezentantem gospodarzy Florentem Serrą.

Kubot przegrał dziś natomiast z Niemcem Benjaminem Beckerem. Premierową odsłonę bitwy Łukasz otworzył podwójnym błędem i utratą podania (0-1). Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów przełamał go ponownie w trzecim gemie (3-0) i, mimo iż Polak odrobił część strat (2-4), zakończył inauguracyjną część spotkania na swoją korzyść (6-4). W drugiej fazie pojedynku początkowo również górą był rywal 30-letniego lubinianina. Ten jednak zdołał doprowadzić do remisu (5-5) i o losach seta zadecydował tie break. Kubot prowadził w nim już 6-3, ale ostatecznie został pokonany przy rezultacie 7-9.

Łukasz wystąpi natomiast w grze podwójnej Mastersa. Jego partnerem będzie Francuz Jeremy Chardy, a pierwszymi oponentami Chorwat Marin Cilic i Brazylijczyk Marcelo Melo.