Wymęczony awans Radwańskiej

« powrót | Data publikacji: 03-10-2012 16:27

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – zameldowała się, nie bez kłopotów, w ćwierćfinale gry pojedynczej pekińskiego czempionatu China Open. W 1/8 finału turnieju pokonała tegoroczną rewelację z Hiszpanii – Lourdes Dominiguez Lino – która uległa jej przy wyniku 6-2  1-6  4-6.

Wcześniej Isia wyeliminowała z dalszej gry czwartą „rakietę” Chin – Shua Zhang. Azjatka przegrała tamtą bitwę 2-6  3-6.

Zawodniczka rozstawiona w Pekinie z numerem trzecim fatalnie rozpoczęła środowe starcie. Dała się przełamać w gemach numer jeden i trzy (0-3). Później zmuszona została do skorzystania z przerwy medycznej, po której nie zdołała wykorzystać dwóch możliwości na częściowe odrobienie strat (2-6).

Drugi set należał już niemal w całości do przebudzonej Polki. Od razu zgarnęła dwa breaki i odskoczyła Hiszpance na 4-0. Lino wywalczyła co prawda jednego rebreaka (1-4), ale już po chwili sama nie poradziła sobie z serwisem po raz trzeci (1-5). Aga skutecznie podawała na tę partię batalii (6-1).

Najbardziej wyrównaną częścią meczu była jego decydująca faza. Radwańska ekspresowo zgarnęła w niej breaka (1-0), ale równie szybko popełniła podwójny błąd, który przyczynił się do tego, że tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego doprowadziła do remisu (1-1). W czwartym gemie ponownie przełamała naszą zawodniczkę (3-1), lecz tym razem to ona odrobiła niedawną porażkę (2-3). Lourdes nie pozwoliła jej zbyt długo cieszyć się z sukcesu i wypracowała trzeciego breaka (4-2), ale sama również nie utrzymała
serwisu (4-3). Isia wygrała w sumie cztery gemy z rzędu i spokojnie zakończyła cały pojedynek przy rezultacie 2-6  6-1  6-4.

O półfinał Radwańska zmierzy się z jedną z reprezentantek gospodarzy – Na Li lub Shuai Peng. Aga walczy o swój trzeci finał w Pekinie i obronę zeszłorocznego tytułu, kiedy w ostatecznej bitwie pokonała Niemkę Andreę Petkovic.