Wymęczona wygrana Kubota

« powrót | Data publikacji: 20-10-2012 21:41

Łukasz Kubot, który już w najbliższy poniedziałek straci tytuł pierwszej „rakiety” Polski na rzecz Jerzego Janowicza, z trudem awansował do drugiej rundy eliminacji szwajcarskiego czempionatu Swiss Indoors Basel, rozgrywanego w Bazylei. Na początek swoich zmagań, tenisista rozstawiony z numerem trzecim poradził sobie z Niemcem Matthiasem Bachingerem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-3  6-7(7)  7-6(2).

Obaj panowie rywalizowali ze sobą po raz trzeci. W 2010 roku w Sztokholmie zwycięstwo należało do reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów, a w kolejnym sezonie, właśnie w Bazylei, triumfował Polak.

Premierową odsłonę dzisiejszej bitwy obaj panowie rozpoczęli od wzajemnych przełamań (1-1). W ósmym gemie Łukasz zdobył jeszcze jednego breaka (5-3), a następnie skutecznie serwował na seta (6-3).

Druga część meczu przebiegała początkowo pod wyraźne dyktando Bachingera. Niemiec odebrał podanie Kubotowi w gemach numer cztery i sześć (1-5) i do tego momentu doskonale radził sobie z serwisami. Nasz reprezentant zdołał jednak odrobić te straty i doprowadził do remisu 5-5. O losach tej partii batalii zadecydował tie break, w którym, mimo prowadzenia lubinianina 6-2, zwyciężył jego oponent (9-7).

Najbardziej wyrównanym widowiskiem był trzeci set. Żadnemu z zawodników nie udało się w nim wypracować breaka, a więc i tym razem musiał on zostać rozstrzygnięty w tie breaku. Tym razem wygrana należała do Kubota (7-2).

W finale eliminacji Łukasz zmierzy się z kolejnym reprezentantem Niemiec – Bjornem Phauem – pogromcą Szwajcara Sandro Ehrata (6-1  6-4).

Rok temu  30-letni lubinianin również brał udział w zawodach odbywających się w Szwajcarii. Wówczas udanie przebrnął przez kwalifikacje, a w zasadniczej partii imprezy dotarł do drugiej rundy, w której uległ Serbowi Novakovi Djokoviciowi.