WTA: Zwycięskie eliminacje Fręch, porażka Kawy

« powrót | Data publikacji: 15-09-2019 10:25

Magdalena Fręch pewnie wygrywała drugie eliminacyjne spotkanie i awansowała do turnieju głównego turnieju WTA International w Kantonie. Sztuka ta w zawodach w Osace nie udała się Katarzynie Kawie.

Za Magdaleną Fręch dwa bardzo dobre mecze, dwa zwycięstwa nad rywalkami wyżej notowanymi i zasłużony występ w turnieju głównym zawodów w Kantonie. Po wczorajszym kreczu Varvary Lepchenko, dziś łodzianka w pełni samodzielnie rozbiła Ankitę Rainę z Indii. W trwającym 62 minuty pojedynku Fręch oddała rywalce trzy gemy, ani razu nie musząc bronic się przed przełamaniem. W premierowej odsłonie odbierała Hindusce serwis na 2-0 i 5-1, w drugim secie od stanu 0-1 popisała się serią sześciu kolejno wygranych gemów.

W 1. rundzoe turnieju głównego rywalką Magdy będzie Nina Stojanović. W przypadku wygranej nad Serbką biało-czerwoną może czekać starcie z jedną z gospodyń, rozstawioną z "dwójką" Qiang Wang lub Shuai Peng.

Bez powodzenia w Osace startowała w finale eliminacji Katarzyna Kawa. Polka po półtoragodzinnym pojedynku uległa w dwóch partiach Varvarze Flink z Rosji. Reprezentantka Sborne mecz otworzyła podwójnym przełamaniem i powadzeniem 5-0, którego Kawa nie zdołała zniwelować. Partię zakończył gem na sucho, wygrany przez Rosjankę przy swoim serwisie. Kolejna odsłona to wiele niewykorzystanych szans Polki. Ze stanu 0-2 wyszła na 4-2, ale zaliczkę straciła. W 10. i 12. Kawa dwukrotnie prowadziła 40-0 przy podaniu Rosjanki, mając dwukrotnie po trzy setbole z rzędu na doprowadzenie do decydującej potyczki, ale szanse zmarnowała. Flink za to w tie-breaku odskoczyła na 4-0, by za pierwszym podejściem zwyciężyć 7-3.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com