WTA Toronto: Halep, Kerber i Venus z awansem

« powrót | Data publikacji: 10-08-2017 12:44

Rumunka Simona Halep obronę wywalczonego przed rokiem tytułu w Rogers Cup rozpoczęła od pewnego dwusetowego zwycięstwa nad Słowaczką Magdaleną Rybarikovą. Ze zmiennym szczęściem o 3. rundę rywalizowały inne faworytki, awansowały Angelique Kerber oraz Venus Williams a poległy Johanna Konta i Petra Kvitova.

Wiceliderka rankingu wykonała pierwszy z pięciu kroków do obrony wywalczonego w ubiegłym sezonie w Montrealu trofeum Rogers Cup. W starciu świeżo upieczonych półfinalistek wielkoszlemowego Wimbledonu Rumunka zwyciężyła Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą. W premierowej odsłonie kluczowe okazało się przełamanie, które Halep zapisała na swym koncie w 8. gemie. W 2. partii turniejowa "dwójka" 2-krotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą breaka (2-1 i 4-2), lecz obie te straty rywalka odrobiła. Decydujące słowo w końcówce należało już jednak do faworytki, która finalnie wygrała 6-3, 6-4. Kolejną oponentką Halep będzie Barbora Strycova.

Do 1/8 finału po wyrównanych dwusetowych pojedynkach awansowały Angelique Kerber i Venus Williams. Niemka zwyciężyła 6-4, 7-6(5) Chorwatkę Donnę Vekić. O losach premierowej partii zdecydowało przełamanie uzyskane przez Angie w 9. gemie. W 2. secie była liderka rozgrywek prowadziła już 3-1, jedna zaliczkę roztrwoniła. Zwyciężczynię odsłony wyłonił tie-break, w którym Kerber lepsza okazała się nieznacznie. Amerykanka z kolei pokonała Czeszkę Katerinę Siniakovą (7-5, 7-5).

O miejsce w ćwierćfinale Kerber zmierzy się nie tak jak pierwotnie zakładano z Czeszką Petrą Kvitovą, lecz z Amerykanką Sloane Stephens. Powracająca po kontuzji reprezentantka USA niespodziewanie wyeliminowała byłą mistrzynię Rogers Cup, triumfując 7-6(4), 3-6, 6-2. Kolejną rywalką Venus będzie zaś Ukrainka Elina Svitolina.

Czołową szesnastkę kanadyjskiego turnieju uzupełnily Ekaterina Makarova i Naomi Osaka. Rosjanka, która w ubiegłym tygodniu triumfowała w Waszyngtonie, pokusiła się o niespodzianę odnosząc zwycięstwo nad turniejową "siódemką", Johanną Kontą. W premierowym secie Brytyjka wróciła ze stanu 1-3 by szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylić w końcówce (7-5). I gdy w 2. partii wydawało się, że Jo pewnie zmierza po końcowe zwycięstwo, roztrwoniła prowadzenie 5-2. Rosjanka wyrównała stan spotkania po tie-breaku (7-4), a następnie jednym przełamaniem zapewniła sobie sukces w decydującym secie (6-3). Młoda Japonka wyeliminowała z kolei rozstawioną z numerem 16 Łotyszkę Anastasiję Sevastovą (6-3, 6-4).

W 1/8 finału Makarova  i Osaka skrzyżują rakiety z tenisistkami z Czech - pierwsza z nich zmierzy się z Lucie Safarovą a druga zagra z Karoliną Pliskovą.

źródło: inf własna / fot. zimbio.com