WTA Toronto: Caro lepsza od Pliskovej, Stephens broni piłki meczowe

« powrót | Data publikacji: 12-08-2017 10:52

Caroline Woźniacki pierwszy raz w karierze wygrała z liderką rankingu. Z kolei Sloane Stephens w Toronto idzie jak burza i pokonała w ćwierćfinale Lucie Safarovą.

Pliskova bardzo dobrze rozpoczęła starcie z Woźniacki, obejmując szybko prowadzenie 5-1. Wydawało się, że pierwsza partia zaraz dobiegnie końca, a tymczasem Dunka zabrała sie za odrabianie strat. Gem po gemie dopisywała do swojego konta, aż wreszcie wyrównała na 5-5, a później zadała decydujący cios i zwyciężyla 7-5. W drugim secie natomiast żadna z tenisistek nie pokusiła się o breaka i doszło do tie-breaka. W nim nieco więcej zimnej krwi zachowała liderka rankingu, wygrywając 7-3. Pliskova poszła za ciosem i w decydującej odsłonie objęła prowadzenie 4-2, lecz tym razem Caro znów rzuciła się w pogoń. Wygrała cztery kolejne gemy i mogła cieszyć się z awansu do półfinału.

Tam zagra z rewelacyjną Sloane Stephens, która w Toronto z kwitkiem odprawia leworęczne tenisistki. Najpierw pokonała Petrę Kvitovą, później Angie Kerber a wczoraj Lucie Safarovą. Amerykanka bardzo pewnie weszła w mecz i błyskawicznie wygrała partię otwarcia 6-2. Nieco poirtyowana Czeszka w drugim secie rywalce oddała tylko jednego gema, doprowadzając do decydującej odsłony. Sloane prowadziła w niej 3-1, jednak to Lucie miała 5-4, serwis oraz trzy piłki meczowe. Żadnej nie wykorzystała, a jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą. Stephens wyrównała na 5-5, a nieco później rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść.

Spotkanie Garbine Muguruzy z Eliną Svitoliną zostało przerwane przy wyniku 6-4 dla Hiszpanki z powodu opadów deszczu, a Simona Halep i Caroline Garcia w ogóle nie wyszły na kort. Te mecze jak i półfinały odbędą się dzisiaj.