WTA Toronto: Niesamowita Stephens, Svitolina lepsza od Venus

« powrót | Data publikacji: 11-08-2017 00:10

Angelique Kerber dość sensacyjnie przegrała ze Sloane Stepehns w dwóch setach. Awans wywalczyła natomiast Elina Svitolina i Garbine Muguruza.

Agnelique Kerber była kompletnie bezradna w meczu ze Sloane Stephens. Chociaż Amerykanka wraca do gry po kontuzji i jedenastu miesiącach przerwy to wcale tego nie widać. W Toronto ograła już dwukrotna mistrzynię wielkoszlemową, Petrę Kvitovą, a teraz przyszła pora na Angelique Kerber.

24-latka szybko uzyskała prowadzenie. Odskoczyła na 2-1 po błędzie Niemki, a kilka minut później kolejny nieudany forhend Angie, dał Sloane prowadzenie 5-2. 934.(!) rakieta świata wygrała partię otwarcia, gdy return Kerber zatrzymał się na siatce (6-2). Podbudowana Stephens nic nie robiła sobie z faktu, że po drugiej stronie siatki stoi była liderka rankingu. Ponownie szybko przełamała (2-0), a drugiego breaka dołożyła, gdy Angie nie trafiła z forhendu w aut (4-1). 28-latka po raz kolejny wyrzuciła piłkę na aut i to Amerykanka mogła cieszyć się z awansu w godzinę do kolejnej rundy. W walce o półfinał Amerykanka zagra z Lucie Safarovą.

Bardzo szybki mecz ma za soba Svitolina. Wydawało się, że mecz z Venus Williams może potrwać trzy sety, a tymczasem Ukrainka wygrała w godzinę, tracąc zaledwie trzy gemy. Turniejowa piątka w ćwierćfinale zagra z Garbine Muguruzą. Hiszpanka chociaż w pierwszym secie z Ashleigh Barty wygrała 6-0, to w drugim przegrala 3-6. Zwyciężczyni Wimbledonu w decydującej partii była znacznie lepsza i triumfowała 6-2.