WTA Tianjin: Sabalenka rywalką Linette

« powrót | Data publikacji: 09-10-2018 11:35

Aryna Sabalenka w trzech setach pokonała Sofię Kenin i w 2. rundzie turnieju rangi International na kortach twardych w Tianjin zagra z Magdą Linette.

W pierwszym secie białorusko-amerykańskie starcie było dośc wyrównane, a o zwycięstwie przesądził tie-break. W nim trzy ostatnie punkty należały do Białorusinki, która wygrała 7-4. Po krótkiej przerwie do gry powróciła Kenin, która dość niespodziewanie odskoczyła na 5-2, ale ostatecznie wygrała 6-2. Poirytowana Sabalenka przystąpiła do ataku w decydującej odsłonie i nie straciła nawet gema (6-0) i awansowała do 2. rundy gdzie zagra z Magdą Linette.

Łatwe zwycięstwo odniosły Elise Mertens i Caroline Garcia. Belgijka wygrała Lin Zhu 7-5 6-1, a Francuzka wyeliminowała Fang Ying Xu 6-4 6-1. Ich kolejnymi oponentkami będą odpowiednio Jana Cepelova oraz Yuxuan Zhang. Wspomnina Cepelova na przestrzeni trzech partii ograła Yafan Wang 7-5 3-6 6-4, a Chinka nie dała szans Irinie Negu (7-5 6-3).

Swoich meczów nie dokończyły z kolei Kateryna Kozlova oraz Danielle Collins. Ukrainka poddała mecz z Barborą Krejcikovą przy stanie 1-4, a Amerykanka skreczowała w starciu z Timeą Bacsinszky przy wyniku 3-6. Czeszka o ćwierćfinał zagra z Katie Bouletr a Szwajcarka rakietę skrzyżuje z Misaki Doi.