WTA Tianjin: Drugi w sezonie triumf Peterson

« powrót | Data publikacji: 13-10-2019 15:34

Szwedka Rebecca Peterson sięgnęła po drugi singlowy tytuł w sezonie i zarazem w karierze, ponownie triumfujac na chińskiej ziemi. Tym razem triumfowała w Tianjin Open, pokonując w finale w dwóch setach Heather Watson.

W połowie sierpnia szwedzka liderka po raz pierwszy zaznała smaku turniejowego zwycięstwa, zostając mistrzynią w Nanchang. Teraz dołożyła do kolekcji kolejne chińskie trofeum, triumfujac po trzech trzysetowych bojach w Tianjin. W finale pozbawiła Heather Watson szans na zchowanie czystego konta w meczech o trofea. Brytyjka w swym czwartym finale zaznała pierwszej porazki.

Obie partie niedzielnego finału miały bliźniaczo podobny przebieg. Ich początki należały do pogromczyni Magdy Linette, która obejmowała prowadzenie 2-0. Szwedka w obu przypadkach szybko jednak kontrowała i stratę odrabiała z nawiazką. W 1. secie Peterson od razu wyrównała na 2-2, po czym decydujący cios zadała w końcówce, przełamując Brytyjkę na 5-4, a następnie po obronie break pointa na remis zwyciężając 6-4. W 2. partii kontrą z 0-2 okazało się podwójne przełamanie na 4-2. Zaliczki Szwedka już nie wypuściła, ponownie triumfujac 6-4.

Triumf pozwoli Szwedce zadebiutować w poniedziałek w TOP50 rankingu WTA, Watson zaś powróci do TOP100. Mistrzyniami debla Tianjin Open zostały z kolei Shuko Aoyama i Ena Shibahara. W wewnątrz japońskim finale pokonały one Nao Hibino i Miyu Kato 6-3, 7-5.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com