WTA Szanghaj: Niełatwe zwycięstwo Kubota i Melo, obrońcy tytułu już w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 10-10-2019 16:47

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po trudnym meczu awansowali do ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju.

W drugiej rundzie Rolex Shanghai Masters rozstawieni z numerem drugim Łukasz Kubot i Marcelo Melo po trudnym meczu pokonali duet Rohan Bopanna/Denis Shapovalov (6-4 3-6 10-7).

O zwycięstwie Polaka i Brazylijczyka w pierwszym secie zadecydowało przełamanie wywalczone w dziewiątym gemie. Wówczas Kanadyjczyk przy break poincie popełnił podwójny błąd serwisowy (6-4). Początek drugiej partii należał także do wyżej notowanej pary. Już w trzecim gemie nasi debliści przełamali serwis i wyszli na prowadzenie 2-1. Niestety od tego momentu inicjatywę na korcie przejęli rywale. Shapovalov z Bopanną wygrali cztery kolejne gemy i seta zapisali na swoim koncie (3-6). W super tie breaku skuteczniejsi okazali się nasi debliści, zwyciężając tę część pojedynku 10-7.

W ćwierćfinale broniący tytułu deblisći zmierzą się z parą Ivan Dodig/Filip Polasek. Chorwat ze Słowakiem ograli parę polsko-brazylijską w Cincinnati i w Pekinie.