WTA Sydney: Niespodziewana porażka Halep, awans Kvitovej

« powrót | Data publikacji: 09-01-2019 14:20

Już na pierwszej rundzie zmaganiaw Sydney zakończyła liderka kobiecego zestawienia, Simona Halep. Awans z kolei wywalczyła Petra Kvitova oraz Elise Mertens.

Rumunka spotkała się z Ashleigh Barty i to właśnie tenisistka gospodarzy dobrze rozpoczęła spotkanie. Wyszła na 3-1, ale Simona od razu odpowiedziała breakiem i tablica wyników wskazywała 3-3. Ash decydujący cios zadała w samej końcówce. Wypracowała sobie jedyną piłkę setową i zakończyła premierową odsłonę 6-4. W drugim secie Halep przełamała Barty i miała po swojej stronie wynik 4-3, ale przegrała trzy kolejne gemy i pożegnała się z turniejem (4-6). Następną rywalką Barty będzie Elise Mertens. Belgijka wyeliminowała Anett Kontaveit 6-2 6-1.

Dobrze w Australii radzi sobie Petra Kvitova. Czeszka dziś w nocy polskiego czasu rywalizowała z Su-Wei Hsieh i mimo dwóch przełamań w pierwszym secie, to doszło do tie-breaka. Petra rozegrała go perfekcyjnie, tracąc tylko dwa punkty (7-2). Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa poszła za ciosem i w drugiej partii odskoczyła na 4-1, by wygrać kilka chwil później 6-2. O miejsce w półfinale Petra zagra z Angelique Kerber.

Zarówno Yulia Putintseva, jak i Timea Bacsinszky oraz Aliaksandra Sasnovicch odwróciły losy meczu, po przegraniu pierwszego seta. Kazaszka pokonała Sloane Stephens 3-6 7-6(4) 6-0 i rakietę skrzyżuj z Kiki Bertens. Natomiast Szwajcarka oraz Białorusinka wyrzuciły z turnieju odpowiednio Samanthę Stosur 5-7 6-4 6-4 oraz Priscillę Hon 0-6 6-3 6-3 i między sobą powalczą o awans do półfinału.