WTA Sydney: Kvitova i Barty zmierzą się w finale

« powrót | Data publikacji: 11-01-2019 21:27

Petra Kvitova i Ashleigh Barty zmierzą się w finałowym pojedynku Sydney International. W półfinale Czeszka oddała tylko trzy gemy Aliaksandrze Sasnovich, zaś Australijka wygrała trzysetowy maraton z Kiki Bertens.

Mistrzyni turnieju w Sydney sprzed czterech lat do pokonania w półfinale Aliaksandry Sasnovich potrzebowała zaledwie 67 minut, znakomicie rewanżując się tym samym Białorusince za sromotną porażkę w ubiegłorocznym Wimbledonie. W premierowej odsłonie szybko odskoczyła na 3-0, po czym po obronie trzech break pointów w 5. gemie pokusiła się o jeszcze jedno przełamania. Seta przypieczętowała wykorzystując pierwszego z setboli przy własnym podaniu (6-1). W 2. partii Sasnovich była w stanie dotrzymać faworytce kroku do stanu 2-2, lecz później w kluczowych wymianach była dla niej tłem. Petra zyskała breaka na 3-2, następnie na 5-2. Dobry serwis przy trzecim meczbolu wymusił na Białorusice return w siatkę (6-2).

Ponad dwie godziny na korcie w walce o finał spędziły Ashleigh Barty i Kiki Bertens. W premierowej odsłonie panie solidarnie przełamały się po razie i doszło do tie-breaka, w którym Holenderka ze stanu 1-4 zafiniszowała na 7-4. Faworytka gospodarzy szybko się odbudowała i cios na wagę późniejszego triumfu w 2. secie zadała w 5. gemie, odbierając rywalce podanie. Zaliczkę dowiozła do końca, triumfując 6-4. Jedno przełamania zaważyło też o losach kluczowego seta. Ash przełamała Kiki na 6-5, po czym na sucho zachowała podanie (7-5).

Ash w finale rodzimej imprezy wystąpi drugi rok z rzędu. Rok temu musiała uznać wyższość Kerber, którą w ćwierćfinale wyeliminowała Kvitova. Od 2005 roku i triumfu Alicii Molik w Sydney, żadna z Australijek nie zdobyła tytułu przed własną publiką.

Z powodu deszczu przy stanie 1-6, 2-0 przerwano finał debla z udziałem Alicji Rosolskiej i Eri Hozumi. Polka i Japonka do ponownej walki z Czeszką Kateriną Siniakovą i Serbką Aleksandrą Krunić przystąpią jutro.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com