WTA Sydney: Kerber i Barty zagrają o mistrzostwo

« powrót | Data publikacji: 12-01-2018 14:38

Niemka Angelique Kerber w półfinale zawodów w Sydney przerwała zwycięski marsz Włoszki Camili Giorgi, triumfując bez straty seta. O tytuł Angie zmierzy się z Ashleigh Barty, która została pierwszą od 13 lat Australijką w finale Sydney International.

W 2005 roku w finale w Sydney doszło do wewnątrz australijskiego finału pomiędzy Alicią Molik i Samanthą Stosur. Tytuł zgarnęła pierwsza z nich, ale od tego czasu przez kolejnych 17 kolejnych sezonów miejscowi kibice nie mieli swej reprezentantki w ostatnim dniu zawodów. Po 18 latach niemoc gospodyń przerwała Ashleigh Barty. O tym, że tenisistka z Andypodów zagra o trofeum było wiadomo już po meczach ćwierćfinałowych, bowiem rywalką Ash w póffinale była jej rodaczka, Daria Gavrilova.

Starcie pierwszej i drugiej rakiety Australii rozpoczęło się po myśli "naturalizowanej"  Daszy, która od stanu 2-2 w premierowej partii zapisała na swym koncie trzy gemy z rzędu, przełąamując dwukrotnie 21-latkę z Ipswich. Serwis do dyspozycji, a przy nim dwie piłki na zakończenie odsłony były jednak dla Gavrilovej niewystarczające. Jej niemocy nie potrafiła wykorzystać Barty, po chwili tracąc podanie "na sucho" (3-6) Drugą partię Asg zainaugurowała od szybkiego 3-0, ale zaliczkę roztrwoniła (4-4). W dwóch ostatnich rozgrywkach 19. rakieta globu odzyskała koncentrację i dwukrotnym triumfem do 30 zapewniła sobie wygraną. W decydującym secie Barty straciłą już tylko dwa gemy, zwyciężając za pierwszym podejście, po dwóch godzinach gry.

Po czterech latach przed drugą szansą na premierowy skalp w Sydney stanie Angelique Kerber. Niemka potwierdziła dziś wysoką dyspozycję, pokonując Camilę Giorgi 6-2, 6-3. Zwycięski marsz Włoszki trwał od kwalifikacji, a w turnieju głównym bez straty seta odprawiła ona: Sloane Stephens, Petrę Kvitovą i Agnieszkę Radwańską. W tych meczach była jednak nieomylna, a dziś pokazała swe drugie oblicze. Festiwal błędów przerwała co prawda w drugim secie, wychodząc na 3-0 i mając piłkę na 4-0, ale Angie była tego dnia wyraźnie lepsza - odwróciła jego losy i pewnie awansowała do pojedynku o tytuł. Camila Giorgi miała okazję zostać drugą w historii imprezy po Tsvetanie Pironkovej kwalifikantką, która dotarła do finału. Bułgarka w 2014 roku sięgnęła po mistrzostwo, pokonując w ostatnim akcie imprezy... Kerber.

źródło: inf własna / fot. zimbio.com