WTA San Jose: Rosolska i Krawczyk wyeliminowane

« powrót | Data publikacji: 04-08-2019 13:59

Alicja Rosolska i Deasire Krawczyk zmagania w imprezie WTA Premier 7 w San Jose zakończyły na półfinale. Polka i Amerykanka po super tie-breaku musiały uznać wyższość Japonek Shuko Aoyamy i Eny Shibahary.

Polka i Amerykanka w swym pierwszym wspólnym starcie zostały rozstawione w San Jose z numerem drugim. W ćwierćfinale udało się im odwrócić losy meczu i triumfować po super tie-breaku, lecz w meczu o finał losy "naszej pary" były zupełnie odmienne. Tym razem to one wypuściły zaliczkę seta i przegrały w decydującej rozgrywce z Shuko Aoyamą i Eną Shibaharą.

O losach premierowego seta zdecydowało znakomite otwarcie polsko-amerykańskiej pary. Już w 2. gemie zapisały na swym koncie przełamania po czym wyszły na 3-0. W 7. rozgrywce Japonki przypuściły szturm na odrobienie strat, lecz Rosolska i Krawczyk nie pozwoliły sobie na utratę podania. Triumf 6-3 przypieczętowały za pierwszym podejściem. Bliżniaczo podobne otrwarcie, tylko w drugą stronę, miala kolejna odsłona. Aoyama i Shibahara wyszły na 3-0, lecz one pozwoliły się dojść na wynik kontaktowy. Polka i Amerykanka po zaliczeniu rebreaka (3-4), nie utrzymały serwisu na remis i zaważyło to na ich późniejszej porażce 3-6.

Losy super tie-breaka rozstrzygnęły się dość szybko. Japonki pozbawiły nasz duet złudzeń błyskawicznym otwarciem po przegraniu pierwszego punktu z 0-1 na 6-1. Dwa pierwsze meczbola Rosolska i Krawczyk oddaliły, przy trzecim sztuki tej nie powtórzyły (5-10). Aoyama i Shibahara o tytuł zagrają z Kvetą Peschke i Nicole Melichar.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com