WTA Rzym: Złe miłego początki Svitoliny

« powrót | Data publikacji: 18-05-2017 23:27

Elina Svitolina w trzech setach pokonała Monę Barthel i awansowała do ćwierćfinału imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych Rzymie. W jej ślady poszła też Karolina Pliskova.

Svitolina, która w Rzymie rozstawiona jest z numerem ósmym rywalizowała z Moną Barthel. Niemka chociaż w pierwszym secie przegrywała 2-3 z przełamaniem, to zdołała odwrócić losy partii i wygrać 6-3. Nieco poirytowana Ukrainka w drugiej i trzeciej odsłonie nie dała rywalce szans, wygrywając dwanaście kolejnych gemów (6-0 6-0) i meldując się w ćwierćfinale imprezy.

Jej kolejną rywalką będzie Karolina Pliskova, turniejowa "dwójka". Czeszka w nieco ponad godzinę rozprawiła się z Timeą Bacsinszky. Pliskova imponująco weszła w spotkanie, bowiem szybko objęła prowadzenie 5-0, a po 25 minutach gry miała na swoim koncie pierwszego seta (6-1). Drugi set był bardziej zacięty. Co prawda Karolina odskoczyła na 3-1, ale Węgierka wyrównała na 3-3. Od tego momentu toczyła się walka gem za gem aż do końcówki. na 6-5 przełamała Czeszka, ale przy swoim podaniu musiała bronić trzech breaków. Wróciła ze stanu 15-40, wykorzystała pierwszą piłkę meczową i mogla cieszyć się z awansu do kolejnej fazy turnieju.