WTA Rzym: Turniej główny nie dla Magdy Linette

« powrót | Data publikacji: 11-05-2019 17:31

Magda Linette przegrała w trzech setach z Alize Cornet w pierwszej rundzie eliminacji turnieju rangi WTA Premier Mandatory w Rzymie.

Magda Linette powtórzyła zeszłoroczny wynik w turnieju rangi WTA Premier Mandatory w Rzymie. W ubiegłym sezonie Polka przegrała  w pierwszej rundzie eliminacji z Ajlą Tomljanović. Tym razem lepsza na tym etapie gry od poznanianki była Alize Cornet.

Linette rozpoczęła spotkanie od przełamania. Niestety Francuzka już po chwili zniwelowała stratę. W czwartym gemie nasza reprezentantka oddaliła trzy break pointy, ale w szóstym nie miała już tyle szczęścia i ponownie straciła podanie. Linette co prawda doprowadziła do wyrównania (4-4), ale dwa następne gemy padły łupem tenisistki Trójkolorowych (4-6).

W drugiej partii Polka zdecydowanie lepiej radziła sobie na rzymskiej mączce. Magda dwukrotnie przełamała serwis Cornet i wygrała tę odsłonę 6-2. Niestety Polka nie poszła za ciosem i w trzecim secie skuteczniejsza na Foro Italico była Francuzka. Kluczowy dla niej okazał się ósmy gem, w którym postarała się o przełamanie.

Mecz zakończył się po 128 minutach gry triumfem Cornet 6-4 2-6 6-3. O przepustkę do turnieju głównego Francuzka zagra w niedzielę z Kristyną Pliskovą.

Porażka Linette oznacza, że w drabince głównej tegorocznej edycji turnieju w Rzymie nie zobaczymy żadnej naszej rodaczki.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com