WTA Rzym: Svitolina i Ostapenko odrobiły stratę

« powrót | Data publikacji: 17-05-2018 16:55

Ukrainka Elina Svitolina i Łotyszka Jelena Ostapenko odwróciły losy swych czwartkowych starć i po trzysetowych bataliach awansowały do ćwierćfinału Internazionali BNL d'Italia. Bez wychodzenia na kort z meldunku w czołowej ósemce mogła się z kolei cieszyć Simona Halep.

Svitolina wykonała drugi krok w kierunku obrony wywalczonego przed rokiem na Foro Italico tytułu. Krok ten do najłatwieszych nie należał, a po pierwszym secie wydawało się wręcz, że wyłonienie nowej mistrzyni włoskich zawodów będzie nieuniknione. Rosjanka Daria Kasatkina w premierowej partii była bezbłędna i robiła z Ukrainką co chciała. Po 22 minutach zwyciężyła 6-0, tracąc w całej partii osiem punktów.

Elina pozbierała się szybko, zapisując na swym koncie dwa pierwsze gemy 2. seta. Kasatkina wyszła ze stanu 0-2 na 3-2, ale dwukrotnie dała się od tego momentu przełamać i Svitolinie pozwoliło to triumfować 6-3. W decydującej odsłonie Daszy sił o zapasu starczyło do wynik 2-1, gdy przełamała turniejową "czwórkę". Po chwili oddała jednak serwis "na sucho", a swego dorobku nie powiększyła już do końca. Ukrainka za trzecim podejściem zwyciężyła 6-2.

Ćwierćfinałową rywalką Eliny będzie Angelique Kerber, która ma za sobą 57-minutowy spacerek przeciwko Marii Sakkari. Greczynka, która w dwóch poprzednich meczach wyeliminowała faworyzowane Kiki Bertens i Karolina Pliskovą w trzech setach, dziś urwała Niemce zaledwie dwa gemy, po jednym w każdym z setów. Jeszcze szybciej, bowiem bez konieczności wcyhodzenia na kort awansowała z kolei obecna liderka rozgrywek, Simona Halep. Z powodu urazu z pojedynku przeciwko Rumunce zrezygnowała Amerykanka Madison Keys.

Podobnie jak Rumunka, ćwierćfinałowych rywalek mogą już spokojnie wyczekiwać Anett Kontaveit i Jelena Ostapenko. Estonka drugi raz w przeciągu tygodnia zwyciężyła Venus Williams - przed tygodniem w Madrycie w 1. rundzie w trzech setach, tym razem w 3. rundzie w stosunku 2-0. Amerykanka niemal od początku do końca nie miała szans na rewanż. W premierowej odsłonie urwała dwa gemy, w drugiej wróciła ze stanu 0-2, lecz straty 0-5 w tie-breaku już nie odrobiła (6-7(3)). Łotyszka z kolei odwróciła losy starcia z Johanną Kontą. Mistrzyni Rolanda Garrosa pierwszą partię przegrała 2-6, by w kolejnych zapewnić sobie wygraną i awans pojedynczymi przełamaniami (na 3-1 w 2. secie oraz na otwarcie partii decydującej). Finalnie zwyciężyła 2-6, 6-3, 6-4 i o półfinał zagra z Marią Sharapovą lub Darią Gavrilovą.

ŹRÓDŁO: informacja własna / FOT. zimbio.com