WTA Rzym: Svitolina i Ostapenko meldują się w 3. rundzie

« powrót | Data publikacji: 15-05-2018 21:05

Elina Svitolina i Jelena Ostapenko jako pierwsze awansowały do 3. rundy turnieju w Rzymie. Pierwsza bardzo pewnie pokonała Petrę Martić, a druga.

Ukrainka, obrończyni tytułu piorunująco zaczęła zmagania w Rzymie. Jej dzisiejszą rywalką była Petra Martić. Chorwatka w żaden sposób nie była w stanie przeciwstawić się Elinie. W efekcie w pierwszym secie zdobyła tylko jednego gema, a w drugim dwa. Svitolina triumfowała w godzinę i jej kolejną oponentką w walce o ćwierćfinał będzie Daria Kasatkina lub Danielle Collins.

W 3. rundzie jest też Jelena Ostapenko. Łotyszka w dwóch setach ograła Shuai Zhang. Turniejowa "piątka" partię otwarcia wygrała 6-2, ale w drugiej musiała napracować się nieco bardziej. Co prawda objęła prowadzenie 2-0, ale Chinka wyrównała na 4-4. Jelena postawiła jednak kropkę nad i i triumfowała 7-5, by teraz spotkać się z Johanną Kontą lub Su-Wei Hsieh.

Dość zacięte spotkanie ma za sobą Maria Sharapova. Rosjanka premierową partię z Ashleigh Barty rozstrzygnęła dopiero w końcówce, triumfując 7-5. W drugim do zwycięstwa potrzebne bylo tylko przełamanie i to dzięki niemu Australijka wygrała 6-3. W decydującej odsłonie Sharapova wróciła do swjej gry i dwukrotnie odebrała serwis Ash, zwycięzając 6-2. Masza rakietę skrzyżuje teraz z Dominiką Cibulkovą.

Irina Begu chociaż przegrała partię otwarcia 4-6 z Shuai Peng, to dwa następne sety rozstrzygnęła na swoje konto. Drugą odsłonę wygrała 6-4, a w trzeciej od początku przejęła iniciatywę, W konsekwencji oddała Chince tylko jednego gema i mogła cieszyć się z awansu do kolejmej rundy. Teraz na jej dordze stanie Angelique Kerber.

Spotkania nie dokończyła Kristina Mladenović. Francuzka poddała spotkanie z Anastasiją Sevastovą przy stanie 3-6 0-3. Łotyszka zagra teraz z Aleksandrą Krunić.