WTA Rzym: Krótka przygoda Rosolskiej i Spears

« powrót | Data publikacji: 15-05-2018 20:50

Alicja Rosolska i Abigail Spears na 1. rundzie zakończyły występ w rozgrywanym na kortach Foro Italico turnieju WTA Premier 5. Polka i Amerykanka w dwóch partiach uległy Su Wei Hsieh i Darii Gavrilovej.

Przed tygodniem Rosolska i Spears spisały się znakomicie w stolicy Hiszpanii, kończąc zmagania na ćwierćfinale po niesamowitej trzysetowej batalii z Eleną Vesniną i Ekateriną Makarovą, która kilka dni później wygrały całą imprezę. W Wiecznym Mieście o powtórkę polsko-amerykański duet się nie pokusi. W meczu 1. rundy Daria Gavrilova i Su Wei Hsieh po 75 minutach gry triumfowały w stosunku 6-4, 6-4.

W premierowej odsłonie Dasza i Su-Wei szybko odskoczyły na 3-0, jednak zaliczkę roztrwoniły. Ala i Abigail wyrównały na 4-4, lecz w dziesiątej rozgrywce skapitulowały ponownie, wyrzucając piłkę na aut przed drugiej piłce setowej dla rywalek. Polka i Amerykanka odgryzły się w 2. secie, przełamując Australijkę i Tajwankę na 2-1, a następnie podwyższając na 3-1. Przewagi nie udało się im zachować do końca. Oponentki wyrównały na 3-3, a decydujący cios wymierzyły w identyczny sposób co w premierowej partii. Wypracował dwa break pointy, będące jednocześnie meczbolami. Wykorzystały drugiego z nich (6-4, 6-4).

Kolejnymi rywalkami pogromczyń Polki i Amerykanki będą Johanna Konta i Saisai Zheng. Brytyjka i Chinka weszły do drabinki w miejsce najwyżej rozstawionych w imprezie Ekateriny Makarovej i Eleny Vesniny. Pierwsza z Rosjanek musiała wycofać się z włoskich zawodów z powodu drobnego urazu.

ŹRÓDŁO: informacja własna / FOT. zimbio.com