WTA Rzym: Faworytki zgodnie z planem

« powrót | Data publikacji: 13-05-2019 20:21

Serena Williams, jak i Garbine Muguruza oraz Dominika Cibulkova awansowały dziś do drugiej rundy turnieju rangi WTA Premier na kortach ziemnych w Rzymie.

Amerykanka, dla której był to pierwszy mecz od marcowego turnieju w Miami, spotkała się z Rebeccą Peterson. Spotkanie lepiej rozpoczęła Szwedka, obejmując prowadzenie 3-1. Podrażniona Serena zaczęła odroabiać straty i nie tyko wyrównała na 3-3, ale też wyszła 5-3, by ostatecznie wygrać 6-4. Druga partia również należała do młodszej z sióstr Williams. Była liderka dwukrotnie przełamała Peterson i zasłużenie wygrała 6-2. Jej kolejną rywalką będzie... Venus Williams.

Inna byla liderka, Garbine Muguruza również uzyskała dziś awans do drugiej rundy. Ona z kolei walczyła z Saisai Zheng. Chinka dość niespodziewanie jako pierwsza wyszła na prowadzenie 3-1, by przegrać pięć kolejnych gemów z rzędu, a co za tym idzie, przegrać seta otwarcia 3-6. Na dziesięć gemów drugiego seta aż dziewięć należało do returnującyh. Jako jedyna serwis utrzymała Hiszpanka i to w ostatni gemie. To pozwoliło wygrać jej 6-4. Teraz na drodze Muguruzy stanie Danielle Collins lub Caroline Woźniacki.

Zaledwie jednego gema straciła Viktoria Kuzmova w rywalizacji z Sarą Errani. Spotkanie trwało niecałą godzinę i Słowaczka zagra dalej z Ashleigh Barty. Łatwe zwycięstwo odniosła też Dominika Cibulkova. Rodaczka Kuzmoveju wyeliminowała Aliaksandrę Sasnovich 6-2 6-3 i o trzecią rundę zagra z Naomi Osaką.

W dwóch setach awans wywalczyła również Joahnna Konta. Brytyjka wyrzuciła z turnieju Alison Riske 6-4 6-1 i dalej zagra ze Sloane Stephens. Katerina Siniakova chociaż przegrała seta otwarcia  z Qiang Wang 1-6, to dwie kolejne zapisała na swoim koncie, triumfując 7-5 6-4. Kolejną rywalką Czeszki będzie Irina Begu albo Daria Kasatkina.