WTA Rzym: Błyskawiczny awans Kontaveit, Schiavone postraszyła Cibulkovą

« powrót | Data publikacji: 14-05-2018 21:31

Anett Kontaveit w meczu z Coco Vandeweghe straciła tylko dwa gemy i awansowała do 2. rundy. W jej ślady poszła też Dominika Cibulkova, chociaż musiała mocno się napracować, by pokonać Francesce Schiavone.

Estonka triumfowała w niecałą godzinę, zwyciężając 6-1 6-1. Vandeweghe w ogóle nie przypominała tej zawodniczki ze Stuttgartu, gdzie doszła do finału. Przegrywała proste piłki i popełniała jeszcze prostsze błędy. W konsekwencji ze stolicą Rzymu pożegnała się po 58 minutach. Anett za to w 2. rundzie spotka się ze Svetlana Kuznetsovą lub Poloną Hercog.

Dominika Cibulkova premierową partię z włoską weteranką wygrała 6-1, a później prowadziła 5-3. Schiavone doprowadziła do tie-breaka, w którym uzyskała prowadzenie 6-2, jednak ostatecznie wygrała 7-5. W decydującym secie cztery pierwsze gemy kończyły się przełamaniami. Francesca prowadziła nawet 2-1, ale od tego momentu jej gra się posypała. Cibulkova z piłki na piłkę wracała do gry z pierwszej odsłony i zasłużenie triumfowała 6-2. Jej kolejną oponentką będzie albo Maria Sharapova albo Ashleigh Barty.

Samantha Stosur i Natalia Vikhlyansteva chociaż wygrały pierwsze sety w swoich meczach, to ostatecznie zeszły z kortu pokonane. Australijka uległa Alison Van Uytvanck 7-6(6) 3-6 2-6, a Rosjanka nie sprostała Darii Gavrilovej 7-5 4-6 3-6. O 3. rundę Alison zagra z Caroline Woźniacki, a Dasha spotka się z Garbine Muguruzą.

Awans do 2. rundy wywalczyła również Shuai Zhang. Chinka dość niespodziewanie pokonała Mihaelę Buzarnescu, zwyciężając z nią 6-3 7-6(2). Azjatka rakietę skrzyżuje teraz z Jeleną Ostapenko.

Na koniec dnia na kort wyszły Sloane Stephens oraz Barbora Strycova. W pierwszej partii mimo dwóch przełamań doszło do tie-breaka. Więcej zimnej krwi zachowała Czeszka, zwyciężając 7-4. Później dla niej było już gorzej. Zeszłoroczna mistrzyni z Nowego Jorku drugiego seta wygrała 6-3. Sloane poszła za ciosem i w czwartym gemie decydującego seta do zera przełamała Czeszkę (3-1). a kilka minut później dorzuciła drugiego breaka, by ostatecznie triumfować 6-1. Kolejną oponentką Amerykanki będzie Kaia Kanepi.