WTA Quebec: Monica Puig i Heather Watson z awansem

« powrót | Data publikacji: 11-09-2018 08:02

Monica Puig i Heather Watson bez straty seta zameldowały się w drugiej rundzie imprezy na kortach twardych w kanadyjskim Quebec.

Portorykanka w imprezie rozstawiona jest z numerem trzecim i nie miała problemów, by pokonać Beatriz Haddad-Maię. Puig w premierowej odsłonie dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała zasłużnie 6-2. W drugim secie od stanu 3-3 Monica zapisała trzy kolejne gemy i mogła cieszyć się ze zwyciestwa 6-3. O miejsce w ćwierćfinale 24-latka powalczy z Madison Brengle. Amerykanka w trzech partiach uporała się Victorią Duval, triumfując 6-4 6-7(2) 6-4.

Zaskakującą porazkę poniosła Monica Niculescu, turniejowa "czwórka". Rumunka rywalizowała z Heather Watson i w premierowej partii mimo kilkunastu szans nie doszło do przełamania. Decydujący cios Brytyjka zadała w samej końcówce, co dało jej zwycięstwo 7-5. W drugim secie Watson odskoczyła na 5-0, by wygrać 6-3. W kolejnej rundzie Heather rakietę skrzyżuje z Leylah Annie Fernandez. Tenisistka gospodarzy pokonała Gabrielę Dąbowski 6-3 7-5.

Problemów ze zwycięstwem nie miała za to Pauline Parmentier. Reprezentantka Francji, numer osiem imprezy igrała Veronikę Kudiermietovą 7-5 6-3 i dalej powalczy z Christiną McHale. Amerykanka w trzech odsłonach uporała się z Dayaną Yastremską 2-6 6-2 7-6(1).