WTA Osaka: Niewykorzystana szansa Katarzyny Kawy

« powrót | Data publikacji: 17-09-2019 16:52

Katarzyna Kawa mimo porażki w finale eliminacji weszła do turnieju głównego zawodów WTA Premier w Osace jako "szczęśliwa przegrana" po wycofaniu Petry Martić. W meczu 1. rundy uległa jednak Yulii Putinstevej.

Katarzyna Kawa pozostaje bez zwycięstwa na kortach twardych w zawodach głównego cyklu. Polka poniosła drugą w ciągu dwóch dni porażkę na kortach w japońskiej Osace. Pierwszą z szans zmarnowana w finale eliminacji, ulegając Varvarze Flink w dwóch partiach, mim wysokiego prowadzenia w 2. secie. Los uśmiechnął się jednak do Kawy i dzięki wycofaniu z zawodów Anastasiji Sevasatovej otrzymała okazję debiutu w turnieju głównym. Kazaszka Yulia Putintseva była jednak dla niej za mocna.

Zajmująca w światowy rankingu 36. miejsce Kazaszka szybko zepchnęła biało-czerwoną do defensywy, narzucając swój styl gry. Uzyskała podwójne przełamanie i wyszła na 4-1. Katarzyna odbrobiła część strat, ale na więcej rywalka jej nie pozwoliła. Za pierwszym podejściem przypieczętowała wygraną 6-4. Polka zaliczyła też falstart na otwarcie kolejnej odsłony, tracąc podanie, lecz na swym koncie zapisała trzy kolejnej rozgrywki. Na prowadzeniu 3-1 się jednak skończyło. Putintseva wyrównała na 3-3 i do końca seta żadna z pań nie potrafiłą uciec. Doszło do tie-breaka, którego Kawa otrworzyła genialnym 4-0. Okazało się, że byłī to jedyna ugrane przez nią punkty. Siedem kolejnych na wagę triumfu 7-6 (7-4) zdobyła Putintseva.

Kawa w Osace zagra jeszcze w deblu. Polka i Francesca Di Lorenzo zmierzą się z Japonkami Misaki Doi i Nao Hibino, które pzed tygodniem zdobyły tytuł w Hiroszimie.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com