WTA Nottingham: Trzysetowe otwarcie Osaki

« powrót | Data publikacji: 11-06-2018 18:51

Japonka Naomi Osakatrzysetowym zwycięstwem nad Saschią Vickery zainaugurowała w Nottingham sezon trawiasty. Podobną przeprawę ma za sobą turniejowa "dwójka", Magdalena Rybarikova.

Za nami pierwszy dzień zmagań na brytyjskiej trawie w Nottingham. Do 2. rundy zawodów po trzysetowej batalii awansowała turniejowa "dwójka", Magdalena Rybarikova oraz rozstawiona z "trójką" Naomi Osaka. Słowaczka pokonała Elenę Gabrielę Ruse a Japonka Sachię Vickery. W ich ślady nie poszła Camila Giorgi (nr 8).

Mistrzyni marcowego BNP Paribas Open zmagania na trawie rozpoczęła od falstartu i przegrania premierowej odslony starcia z Amerykanką w stosunku 3-6. W drugiem secie po szybkim odskoczeniu na 2-0 Osaka straciła serwis, lecz dołożyła dwa kolejne przełamania i zwyciężyła 6-1. W decydującej odsłonie Japonka na swą korzyść rostrzygnęła trzy niezwykle długie gemy w których rywalizacja toczyła się na przewagi. Z każdym kolejnym gemem Vickery kapitulowała fizycznie i ostatecznie uległa faworytce 2-6. Kolejną rywalką Naomi będzie Denisa Allertova, która pokonała 6-3, 6-1 inną z Amerykanek, Kristie Ahn.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały dwie pozostałe startujące dziś rozstawione. Półfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu, Magdalena Rybarikova w godzinę i 25 minut zdołała rozegrać trzysetówkę z Eleną Ruse, ostatecznie po dziwnym meczu zwyciężając 6-0, 3-6, 6-1. Niespodziewanie z turniejem pożegnała się Camila Giorgi. Włoszka w premierowej odsłonie wróciła ze stanu 1-3 i 2-4, lecz w tie-breaku od stanu 3-1 ugrała Słowance Dalili Jakupović punkt. W drugim secie Giorgi stanęła już przy wyniku 2-2, przegrywając cztery kolejne gemy i żegnając się z turniejem.

W dwóch setach awans uzyskały Ying-Ying Duan, Vera Lapko i Irina Falconi. Chinka oddała zaledwie cztery gemy Valerii Savinykh z Rosji, Bialorusinka w stosunku 7-6(5), 6-4 wyeliminowała Janę Fett, w drugim secie wracając ze stanu 2-4, z kolei Amerykanka pokonała 6-4, 6-1 Australijkę Arinę Rodionovą.

ŹRÓDŁO: informacja własna / FOT. zimbio.com