WTA Nottingham: Ćwierćfinał Rosolskiej i Spears

« powrót | Data publikacji: 11-06-2018 18:24

Alicja Rosolska i Abigail Spears awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych w Nottingham. Polka i Amerykanka po super tie-breaku zwyciężyły Katie Boulter i Katie Swan.

Na trawnikach w Nottingham Rosolska i Spears zostały rozstawione z "trójką" i na otwarcie tegorocznych występów na tej nawierzchni przyszło im mierzyć się ze startującymi z "dziką kartą" Brytyjkami, Katie Swan i Katie Boulter. Gospodynie wygrały premierowego seta, lecz Alicja i Abigail stratę odrobiły, by wygrać i awansować po super tie-breaku.

Rosolska i Spears o przełamanie w dziesiejszym meczu pokusiły się jako pierwsze, wychodząc na prowadzenie 2-1 po wykorzystanie premierowego break pointa. Przewagi jednak nie potwierdziły od razu tracąc podanie (2-2). W drugiej fazie seta stroną dyktującą warunki były Brytyjki,. W szóstej rozgrywce decydująca wymiana padła łupem dueto polsko-amerykańskiego, dzięki czemu zachowały serwis, jednak w ósmej swego dopięły rywalki. Alicja i Abigail miały trzy okazje na odrobienie strat, lecz niesione dopingiem publiki Swan i Boulter postawiły kropkę nad "i" (6-3).

W drugim secie serwujące wiodły prym do stanu 2-2. Wówczas do ataku przeszły Rosolska i Spears i zaowocowało to podwójnym przełamaniem, na 4-2 oraz na zakończenie partii (6-2). W super tie-breau kluczem do sukcesu okazało się podanie. Polka i Amerykanka najpierw zaliczyły mini breaka przy podaniu Swan, potem przy serwisie Swan i finalnie wygrały 10-6.

O miejsce w półfinale turniejowe "trójki" zmierzą się z Ariną Rodionovą i Olgą Savchuk lub Natalią Dzalamidze i Galiną Voskoboyevą.

ŹRÓDŁO: informacja własna / FOT. zimbio.com