WTA Montreal: Petra Kvitova i Julia Goerges z awansem do 3. rundy

« powrót | Data publikacji: 07-08-2018 22:16

Petra Kvitova i Julia Goerges jako pierwsze zameldowały się dziś w 3. rundzie turnieju rangi Premier 5 na kortach twardych w Montrealu.

Petra rywalizowała z Anett Kontaveit i miała świetną szansę na rewanż za porażkę w tegorocznym French Open. Czeszka spotkanie rozpoczęła spokojnie i decydujący cios w premierowej partii zadała w czwartym gemie. Wykorzystała breaka odskoczyła na 4-2, a po chwili podwyższyła na 5-2, by wygrać 6-3. W drugim secie turniejowa "ósemka" już w pierwszej rozgrywce pokusiła się o przełamanie. Jak się później okazało, to wystarczyło, by wygrać całą odsłonę 6-4. Kolejną rywalką Petry będzie Karolina Pliskova lub Kiki Bertens.

W trzeciej rundzie jest też Jukia Goerges. Niemka w Kanadzie rozstawiona jest z numerem dziesiątym i jej premierową przeciwniczk,ą była Lucie Safarzova. Co prawda Czeszka wygrała pierwszego seta 6-2, to dwa kolejne należały do Juli. Goerges triumfowała 6-3 6-4 i dalej zagra z lepszą z meczu Monica Puig/Anastasija Sevastova.

Johanna Konta, jak i Sorana Cirstea chociaż przegrały pierwsze sety swoich spotkań, to ostatecznie zeszły z kortu zwycięskie. Pierwsza z nich 6-7(6_ 6-1 6-2 ograła Jelenę Ostapenko, a druga wygrała 3-6 6-4 6-4 z Monicą Niculescu. Brytyjka zagra w 2. rundzie z Viktorią Azarenką lub Kristiną Mladenović, a Rumunka rakietę skrzyżuje z Venus Williams.

Zaskakujące zwycięstwo odniosła Carla Saurez Navarro. Hiszpanka w dwóch odsłonach ograła Naomi Osakęm triumfując 7-6(2) 6-2. W nagrodę zmierzy się teraz z Lesią Tsurenko. Zaledwie trzy gemy straciła Alison van Uytvanck. Belgijka wygrała z Sofią Zhuk 6-1 6-2, by o miejsce w 3. rundzie zawalczyć z Ashleigh Barty.