WTA Montreal: Udany dzień dla faworytek

« powrót | Data publikacji: 07-08-2018 08:21

Rozstawiona z "dziewiątką" Karolina Pliskova a także Venus Williams, Julia Goerges czy Anastasija Sevastova od zwycięstwa rozpoczęły zmagania na kortach twardych w Montrealu w ramach Rogers Cup.

Kanadyjski klasyk, będący jednym z dwóch głównych testów generalnych przed wielkoszlemowym US Open, odbywa się naprzemiennie w Montrealu i Toronto. W tym roku panie rywalizują w pierwszej miejscowości i ubiegłej nocy zainaugurowały zmagania.

Po pokonaniu rodaczek do 2. rundy awansowały Venus Williams i Karolina Pliskova. Amerykanka pokonała Caroline Dolehide 7-5, 6-1, wracając w pierwszym secie ze stanu 1-3, z kolei Czeszka zwyciężyła 6-4, 6-4 Katerinę Siniakovą. Kolejne rywalki byłe liderki poznają we wtorek.

Ze zmiennym szczęściem trzysetowe batalie rozgrywały inne Czeszki. Lucie Safarova w starciu z Darią Gavrilovą odrobiła stratę seta, w decydującej odsłonie od stanu 2-5 zapisała na swym koncie pięć kolejnych gemów i obroniła meczbola (4-6, 6-4, 7-5). Zaliczki partii i serwisu na mecz przy stanie 5-4 w 2. secie nie wykorzystała z kolei Barbora Strycova, ulegając Magdalenie Rybarikovej 6-3, 6-6(6), 2-6.

Safarova o 1/8 finalu zagra z Julią Goerges a Rybarikova z Caroline Garcią. Rozstawiona z "10" Niemka potrzebowała trzech partii aby na inaugurację zawodów pokonać Timeę Babos (3-6- 7-6, 6-4), Francuzka miała zaś wolny los.

Do 2. rundy awansowały też Anastasija Sevastova, Lesia Tsurenko i Anett Kontaveit. Dwie pierwsze turniej zainaugurowaly wygraną 2-0 (Łotyszka oddała ledwie gema Aleksandrze Krunić), Estonka wyeliminowała po trzysetowej potyczce Ekaterinę Makarovą.

źródło: inf wlasna / fot. zimbio.com