WTA Miami: Zmienne szczęście Polek w kwalifikacjach

« powrót | Data publikacji: 20-03-2017 18:50

Magda Linette w trzech setach pokonała Asię Muhammad i awansowała do finału kwalifikacji w Miami. Z porażką pogodzić się musiała Urszula Radwańska, która przegrała z Marianą Duque-Marino.

Dla krakowianki był to trzeci mecz w tym roku i drugi przegrany. Duque-Marino szybko uzyskała prowadzenie 2-0 w premierowej partii, jednak młodsza z sióstr Radwańskich wyrównała na 2-2. Od tego momentu na korcie warunki dyktowała Hiszpanka, wygrywając cztery kolejne gemy (6-2). Drugi set był wyrównany do wyniku 2-2. Później ponownie warunki na korcie narzucać zaczęła Duque-Marino, po raz drugi wygrywając 6-2.

Znacznie więcej działo się w meczu Magdy Linette. W pierwszym secie starcia z Asią Muhammad to Amerykanka uzyskała prowadzenie 3-1, jednak od stanu 5-3 przegrała cztery kolejne gemy, a co za to idzie, seta 5-7. Po krótkiej przerwie Muhammad straciła tylko dwa gemy, triumfując 6-2 i doprowadzając do decydującej partii. W niej 25-letnia poznanianka okazała się zdecydowanie lepsza, wygrywając 6-3. Rozstawiona z numerem drugim w kwalifikacjach Linette o drabinkę główną turnieju powalczy z Aliaksandrą Sasnovich z Białorusi.