WTA Miami: Szarapowa w półfinale

« powrót | Data publikacji: 27-03-2013 21:00

Maria Szarapowa po niełatwym, trwającym aż 150 minut, spotkaniu pokonała Włoszkę Sarę Errani 7-5  7-5 i awansowała do półfinału turnieju rangi Premier Mandatory w Miami. O finał zagra z Jeleną Jankovic lub Robertą Vinci.

Obie tenisistki wcześniej spotkały się trzy razy i wszystkie z tych pojedynków wygrała Szarapowa. Rosjanka w ubiegłym roku doszła do finału turnieju w Miami, przegrywając z Agnieszką Radwańską. W drodze do tegorocznego ćwierćfinału pokonała: Eugenie Bouchard (6-2  6-0),Jelenę Wiesninę (6-4  6-2) oraz  Klarę Zakopalovą (6-2 6-2).

Maria wykorzystała pierwszą breakpointową szansę i już na początku premierowej odsłony odebrała serwis turniejowej „ósemce” (1-0). 26-latka z Moskwy wygrała także swoje podanie, pomimo aż trzech podwójnych błędów i po 15 minutach było już 2-0. Wiceliderka kobiecych zmagań od pierwszych piłek spychała Włoszkę do głębokiej defensywy, szachując ją mocnymi, kontowymi zagraniami, co dało jej drugie przełamanie w tym secie (3-0). Dyspozycja serwisowa Rosjanki nie była dziś jednak zbyt dobra, bowiem w swoich dwóch gemach miała na koncie już siedem pomyłek. Ostatni podwójny błąd dał Sarze pierwszego gema w tym secie (1-3). Udało jej się wygrać także własne podanie i zmniejszyć nieco stratę do swojej utytułowanej przeciwniczki (2-3). Dominacja Marii na korcie cały czas była jednak  zauważalna, ale przez niepotrzebne błędy, jej gemy serwisowe były zdecydowanie za długie (4-2). Turniejowa „trójka” miała piłki setowe już w dziewiątym gemie, jednak zmarnowała wszystkie okazje i na tablicy wyników było 5-4. Waleczna Errani ani myślała się poddać i odrobiła stratę podania chwilę później, wygrywając serwis Rosjanki „na sucho” (5-5). Triumfatorka Rolanda Garrosa 2012 wyraźnie podrażniona ostatnimi wydarzeniami na korcie, po raz kolejny  przełamała 25-latkę z Bolonii i wyszła na prowadzenie 6-5. Tym razem Rosjance udało się wygrać trwającego 80 minut pierwszego seta 7-5.

Wiceliderka rankingu WTA już w pierwszym gemie drugiej partii miała trzy breakpointowe szanse, jednak wszystkie ważne piłki posłała daleko w aut (0-1). Kolejne trzy gemy także zostały wygrane przez serwujące i na tablicy wyników mieliśmy remis 2-2. Errani stawiała duży opór i Maria musiała sięgać po swoje najlepsze zagrania, by zmusić ją do błędu. Do pierwszego przełamania w tej odsłonie na korzyść Rosjanki doszło chwilę później po zagraniu Włoszki w siatkę (3-2). W kolejnym gemie jednak popełniła podwójny błąd serwisowy, a przy break poincie dla rywalki posłała piłkę daleko w aut i ponownie mieliśmy remis 3-3. Była liderka kobiecych rozgrywek po raz kolejny odebrała podanie najlepszej obecnie deblistce świata i wyszła na prowadzenie 4-3. Waleczna Errani w mgnieniu oka odrobiła stratę, triumfując w gemie Rosjanki bez utraty punktu, a chwilę później wygrała także swój serwis (5-4). W 10. gemie miała aż trzy piłki setowe, które po wręcz genialnych zagraniach wybroniła tenisistka z Moskwy (5-5). Niezwykle zmotywowana Szarapowa po raz kolejny już w tej partii przełamała niżej notowaną rywalkę, a po chwili wygrała także swoje podanie i całe trwające  150 minut spotkanie 7-5  7-5.

W całym meczu turniejowa „trójka” popełniła aż czternaście podwójnych błędów serwisowych przy sześciu asach. Pierwszym podaniem trafiała na poziomie 61% wygrywając 39 z 63 piłek.